اخبار

خرید و فروش آزمایشی دلار | سکه امامی غیب شد؟

به گزارش رایااستور، روند نوسانی روزهای قبل در معاملات بازار ارز روز چهارشنبه هم ادامه داشت و قیمت دلار در تهران کانال عوض کرد.

اکثر معامله گران درباره دلایل افزایش قیمت دلار تاکید داشتند که این، ادامه روند گذشته است.

رمزگشایی از افزایش تقاضا برای دلار

از سوی دیر بحث لیدری هنوز در بازار داغ است. در برنامه کف بازار روز چهارشنبه اشاره کردیم که بین معامله گران درباره لیدر اختلاف نظر وجود دارد و تا بحال از سه لیدر در بازار رونمایی شده است.

دیروز در بازار شایعه بود که صرافی ها عرضه دلار مسافری رو قطع کرده اند، به همین دلیل افرادی که به دلار نیاز داشتند، به سبزه میدان مراجعه کردند و همین اتفاق موجب افزایش تقاضا در بازار شد.

واکنش بازار به یک پیش بینی تورمی

پیش بینی تورمی مرکز پژوهش های مجلس هم، دیروز بینی معامله گران دست به دست شد. رقم پیش بینی تورم سال بعد، شاقولی برای معامله گران در قیمت واقعی دلار در 1402 شده است.

از نگاه افرادی که دنبال دلیل گرانی روز گذشته دلار می گشتند، افزایش تقاضا بعد از قطع عرضه ارز مسافرتی و انتظارات منفی ناشی از تورم سال آینده دلیل نوسال معرفی شد.

رفتار هیجانی در بازار سکه

در ابتدای نیمه دوم بازار، در بین معامله گران پیام هایی مبنی بر پایین آمدن کرکره ربع سکه بورسی رد و بدل می شد، با استناد بر اینکه تا زمان ارسال پیام،اطلاعیه ای از معاملات ربع سکه در بورس کالا منتشر نشده است، در حالیکه که این خبر باعث ایجاد رفتارهیجانی در بازار شده بود، اهل فن میگفتند زمان عرضه به پایان رسیده است.

سکه امام غیب شد؟

در بازار سکه هم، قیمت سکه امامی بالا رفت و حتی برخی از پیشروی قیمت تا مرز 23 خبر میدادند. برخی معامله گران مدعی بودند، سکه امامی در بازار نبود.

درباره آینده بازار چشم معامله گران به امروز دوخته شده است. از دید آنها روز پنج‌شنبه به دو دلیل روز مهمی برای بازار محسوب می شود؛

روند بازار ارز معکوس می شود اگر…

دلیل اول این است که پنجشنبه، آخرین روز کاری بازار ارز در دی ماه است، بنابراین بسیاری از تسویه ها باید امروز انجام شوند. دلیل دوم به نشست پارلمان اروپا برمی گردد. اگر پارلمان اروپا، تصمیمی علیه روند احیای برجام نگیرد، روند بازار معکوس خواهد شد.

البته طیف خوش بین با استناد به صحبت های جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، امیدوار بودند تصمیمی علیه سپاه هم اتخاذ نشود، اما حدود ساعت 18:30 عصر دیروز، دفتر لندن ایرنا خبر داد نمایندگان پارلمان اروپا، روز چهارشنبه در بدعتی خطرناک، به متمم پیشنهادی برای شناسایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا رای مثبت دادند. ایرنا تعداد موافقان طرح را 598 نفر اعلام کرد.

تغییر الگوی معاملاتی در بازار ارز

نکته دیروز بازار ارز، تغییر الگوی معاملاتی است . خرید و فروش معامله گران روز گذشته به صورت دمو انجام شد. الگوی دمو، یک الگوی کپی شده از حساب دموی فارکس است که به صورت آزمایشی انجام می شود.

به گفته معامله گران، الگوی دمو مانند مانورهای نظامی و نبرد با دشمن فرضی است. به عقیده آنان در بازار فعلی باید آزمایشی و به دور از سود و زیان واقعی معامله کرد تا با چم و خم وضعیت جدید آشنا شویم. برای همین، اکثرا آزمایشی و بدون اینکه ریالی در میان باشد، خرید و فروش انجام شد.

بیشتر بخوانید:

    علی ترکاشوند

    عضو تحریریه رایااستور

    نوشته های مشابه

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *