چرا به حقوق کارکنان و بازنشستگان اضافه نشد؟

دلیل اضافه نشدن حقوق کارکنان و بازنشستگان چیه؟

دلیل اضافه نشدن حقوق کارکنان و بازنشستگان چیه؟

در شرایطی که لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری پس از حدود یک ماه بررسی و تصویب مجلس، قرار بود از ابتدای آذرماه اجرایی بشه و دریافتی مشمولان این قانون افزایش پیدا کنه، تا الان این اتفاق نیفتاده که گویا دلیل اون ثبت نشدن اطلاعات از سوی دستگاه‌های اجرایی بوده.

 به گزارش رایااستور و به نقل از ایسنا، از ۱۷ مهر ماه که لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری به مجلس تقدیم شد تا ۱۴ آبان ماه که مصوبه مجلس در این زمینه – البته با تغییر و تحولاتی- به تایید شورای نگهبان رسید تقریبا یک ماه طول کشیده.

بر این اساس، مقرر شد از حدود ۹۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۵۰ هزار تومان البته به اضافه حق عائله‌مندی و اولاد به حساب مشمولان این قانون واریز بشه.

بر اساس مفاد این مصوبه حق عائله‌مندی ۵۰ درصد و حق اولاد ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرده و به مبلغ متناسب‌ سازی اضافه میشه که این مبالغ به ترتیب به ۶۱۱ هزار تومان و ۲۱۱ هزار تومان رسیدن.

در مفاد حذف و اضافات یا اصلاحاتی دیگری هم از سوی نمایندگان مجلس در این قانون اتفاق افتاد، در نهایت این قانون بعد از تایید در تاریخ ۱۷ آبان ماه از سوی رئیس‌جمهور ابلاغ شد و قرار بود، کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری با حقوق‌ دریافتیشون در ماه جاری (آذر ماه) واریزی‌های جدید ناشی از اجرای این قانون رو هم دریافت کنن.

در روزهای پایانی ماه گذشته ولی اسماعیلی “نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس” در این باره به ایسنا گفته بود که اجرای قانون افزایش حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان از مهرماه حساب میشه و به احتمال زیاد این قانون از آبان ماه اجرا میشه و دولت معوقه مهر رو هم پرداخت میکنه.

اما با وجود برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و وعده داده شده، این قانون هنوز اجرا نشده و با وجود پیگیری خبرنگار ایسنا از سازمان برنامه و بودجه کسی در این زمینه پاسخگو نبوده.

مهدی عیسی‌زاده “رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس” هفته گذشته درباره علت عدم اجرای این قانون به ایسنا گفته بود که استدلال دولت برای اجرا نشدن قانون افزایش حقوق کارکنان در آبان ماه این بود که دستگاه‌های اجرایی اطلاعات خودشون را ثبت نکردن، حال اینکه دولت از ابتدای سال به کامل بودن سامانه مربوطه اشاره داشته.

به گفته او، این موضوع در کمیسیون اجتماعی پیگیری و جلساتی هم تشکیل شد؛ دولت به ما قول داده که افزایش حقوق کارکنان در آذرماه اعمال بشه و معوقات مهر و آبان ماه هم پرداخت بشه. امیدواریم به این قول و وعده خودشون عمل کنن. البته افزایش حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری از آبان ماه اعمال شده.

حالا با توجه به اینکه حدود ۱۰ روز تا پایان آذر ماه باقی مونده باید دید آیا متناسب‌سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری برای ماه آینده اجرایی و معوقات به حساب کارکنان واریز میشه؟

خبرهای بیشتری بخونید:

خروج از نسخه موبایل