دلایل اصلی وصل نشدن گوشی اندروید به وای فای

چرا گوشی اندروید به وای فای وصل نمی شود ؟ این سوالی است که بسیاری از کاربران از ما می پرسند . ما در این مقاله از سری مقالات آموزش اندروید ، قصد داریم دلایل اصلی پیدا نشدن و متصل نشدن تلفن به وای فای را بررسی کنیم . تا انتهای مقاله علت وصل نشدن گوشی به وای فای با تیم رایااستور همراه باشید .

گاهی اوقات امکان اتصال تلفن به وای فای ممکن نیست و دلیل آن هم مشخص نمیباشد . در اغلب مواقع ، بدون دلیل اتصال قطع می شود مخصوصا زمان هایی که به وای فای نیاز واجب داریم . ما در این مقاله به شما 6 روش برای حل مشکل وص نشدن گوشی اندروید به وای فای ارائه می کنیم که با انجام هر یک از آنها ، احتمالا مشکل برطرف خواهد شد . تا حالا برای شما هم پیش آمده ؟ در ادامه با رایااستور همراه باشید تا به شما روش های اصلی رفع مشکل عدم اتصال تلفن به وای فای را بیان کنیم .

1)علت وصل نشدن گوشی به وای فای : تنظیمات وای فای را بررسی کنید .

اولین کاری که بعد از قطع شدن اتصال خود باید انجام دهید ، بررسی تنظیمات وای فای میباشد . باید مطمئن شوید که وای فای تلفن اندروید شما روشن است یا خیر ؟ برای چک کردن وضعیت وای فای ، می توانید نوار اعلان را پایین بکشید و ضامن Wi-Fi را چک کنید و یا می توانید وارد تنظیمات تلفن هوشمند خود شوید ، وارد بخش شبکه و اتصالات شوید و وای فای را بررسی کنید . ( البته ممکن است در مدل های مختلف این مسیر و نام متفاوت باشد) . فراموش نکنید که حالت هواپیما را نیز بررسی کنید ؛ چراکه اگر حالت هواپیما فعال باشد ، وای فای غیر فعال می شود .

2) علت وصل نشدن گوشی به وای فای : بررسی نام مودم و رمز عبور مودم .

اگر در مرحله قبل ، حالت هواپیما غیرفعال بود و وای فای نیز روشن بود باید نام مودم و رمز عبور را چک کنید . احتمالا همسایگان شما دارای مودم هایی با ISP یکسان با مودم شما هستند و همین دلیل باعث شده است ، شما نام مودم همسایه خود را انتخاب کنید . برای همین از اینکه نام مودم شماست ، مطمئن شوید . زمانیکه از نام مودم اطمینان حاصل کردید باید رمز عبور مودم را بررسی کنید ؛ رمز های عبور ایجاد شده برای مودم به دلیل افزایش امنیت دستگاه به حروف بزرگ و کوچک حساس است . آیا رمز عبور مودم شما دارای حروف بزرگ و کوچک است ؟

اگر به دنبال خرید یک مودم امن و عالی هستید حتما از مقاله راهنمای خرید مودم بازدید نمایید .

3) علت وصل نشدن گوشی به وای فای : مودم و تلفن را مجدد راه اندازی کنید .

برخی مواقع به دلیل اشکالات فنی ، مودم ها دچار مشکل می شوند که نیاز است آنها را مجدد راه اندازی کنید . اگر دو مرحله قبل را طی کرده اید و مشکل اتصال شما برطرف نشده است ، لازم است مودم اینترنتی خود را مجدد راه اندازی کنید . برای اینکار ، ابتدا آداپتور را از پریز برق جدا کنید و به مدت 1 دقیقه صبر کنید و سپس آن را مجدد به برق متصل کنید و منتظر بمانید روشن شود . اگر مشکل برطرف نشد ، تلفن اندرویدی خود را خاموش کنید . برای اینکار دکمه پاور تلفن خود را نگه دارید و سپس گزینه خاموش شدن را لمس کنید تا تلفن خاموش شود . بعد از 1 دقیقه گوشی خود را روشن کنید . احتمالا باید مشکل متصل نشدن گوشی به وای فای برطرف شده باشد .

4) علت وصل نشدن گوشی به وای فای : وای فای خود را فراموش کنید .

اگر با انجام مراحل بالا ، همچنان مشکل شما پابرجا ماند ، در اقدام بعدی باید مودم خود را فراموش کنید . برای اینکار وارد تنظیمات شوید و سپس وای فای را انتخاب کنید . در اینجا اسم مودم خود را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید تا وارد تنظیمات مودم شوید . در صفحه باز شده ، روی دکمه فراموش کردن ” Forget ” ضربه بزنید تا مودم شما فراموش شود . سپس مجدد روی مودم ضربه بزنید و رمز عبور خود را وارد کنید ؛ حتما به حروف بزرگ و کوچک پسورد مودم خود دقت کنید .

5) علت وصل نشدن گوشی به وای فای : گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید .

اگر بازهم مشکل اتصال گوشی به وای فای برطرف نشد ، به احتمال قوی یک مشکل نرم افزاری وجود دارد که باید برطرف شود . خوشبختانه رفع این مشکل سخت نیست و بسیار سریع انجام می شود . برای رفع این مشکل باید گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید تا بسیاری از مشکلات نرم افزاری که وجود دارد برطرف شود . موردی که وجود دارد با برگرداندن گوشی به تنظیمات اولیه ، تمامی عکس ها ، موسیقی ها ، فیلم ها ، اسناد و برنامه هایی که در حافظه تلفن ذخیره شده اند ، حذف می شوند . پس حتما قبلا هر اقدامی از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید . برای برگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه وارد تنظیمات شوید سپس وارد بخش پشتیبان گیری و بازگردانی شوید (البته ممکن است در تلفن های مختلف اندرویدی با ورژن های بالاتر این مسیر و نام متفاوت باشد) ، روی گزینه تنظیمات کارخانه ضربه بزنید و منتظر بمانید که تلفن شما به تنظیمات کارخانه بازگردانی شود .

بعد از اتمام بازگردانی ، باید تلفن خود را همانند روز اول تنظیم کنید . بعد از روشن شدن تلفن ، مجدد به مودم متصل شوید و اتصال خود را بررسی کنید .

6) علت وصل نشدن گوشی به وای فای : به یک متخصص مراجعه کنید .

اگر تمام مراحل بالا را طی کردید و موفق به حل مشکل عدم اتصال گوشی موبایل به وای فای نشدید ، این احتمال وجود دارد که یک مشکل سخت افزاری در میان باشد حال چه برای تلفن و چه برای مودم . قبل از هر کاری ابتدا با یک تلفن دیگر به مودم وصل شوید ، اگر به مودم وصل شد که تلفن مشکل دارد و اگر گوشی جدید هم متصل نشد ، احتمال زیاد مودم آسیب دیده است . همچنین برای اطمینان از سلامت گوشی خود می توانید به مودم های وای فای دیگری متصل شوید . اگر متصل شدید که تلفن سالم است در غیر اینصورت ، تلفن آسیب دیده است و باید تعمیر شود .

پیشنهاد بهترین و پرفروش ترین مودم های وای فای


مودم روتر ADSL2 Plus بی‌سیم N300 تی پی-لینک مدل TD-W8961N_V1
مودم روتر بی‌سیم ADSL2 Plus تی پی-لینک مدل W8961N
مودم روتر ADSL2 Plus بی‌ سیم N300 دی-لینک مدل DSL-2740U
مودم روتر VDSL/ADSL بی سیم تی پی-لینک مدل TD-W9960 V1
مودم روتر بی سیم ADSL2 Plus و VDSL2 دی لینک مدل DSL-224 NEW
مودم روتر 4G LTE بی سیم N300 تی پی-لینک مدل TL-MR6400
مودم روتر باسیم ADSL2 Plus دی-لینک مدل DSL-2520U-Z2
مودم 4G قابل حمل جی یو مدل JMR541
مودم روتر ADSL2 Plus بی‌سیم N300 دی-لینک مدل DSL-2750U New
مودم روتر بی سیم 4G LTE تی پی-لینک مدل Archer MR200/AC750_Ver- 4

جمع بندی

همانطور که در طول مقاله هم ذکر کردیم ، دلایل بسیاری هستند که می توانند مانع از اتصال گوشی به وای فای شوند که باید آنها را بشناسید و قدم به قدم پیش بروید تا مشکل را برطرف کنید . اگر از مقاله حل مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای راضی بودید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید .

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (1)