رایااستور مگویژه

بررسی اندروید 12 | Android 12

نقد و بررسی تخصصی اندروید 12 : امروز در این مقاله قصد داریم تا آخرین ورژن اندروید یعنی Android 12 را مورد بررسی قرار دهیم و شما را با قسمت های مختلف اندروید 12 آشنا کنیم . آیا اندروید 12 را نصب کرده اید ؟ تا انتهای مقاله بررسی اندروید 12 با رایااستور همراه باشید .

علیرغم ادامه دادن به طرح نامگذاری ، این شرکت چیزهای جدید زیادی را در این سیستم عامل تلفن همراه خود جمع آوری کرده است ، بیش از آنچه که اخیراً به آن عادت کرده بودیم ، بنابراین تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا تمام ویژگی‌های اندروید 12 را برای شما بیان کنیم .

اندروید 12 همانند نسخه های قبلی خود ماه ها در حال توسعه بود ، با مجموعه ای از پیش نمایش توسعه دهندگان که راه را برای بتای عمومی باز می کرد و اکنون زمان آن رسیده است که آخرین نسخه منتشر شود. در حالی که اندروید 11 واقعاً هیچ ویژگی برجسته ای را معرفی نکرده است ، اندروید 12 با بزرگترین طراحی سال های اخیر همراه است ؛ الگویی کاملاً جدید برای نزدیک شدن به رابط کاربری ، از طریق موتور تم آن که به طور پویا تمام عناصر رابط کاربر را بر اساس کاغذ دیواری شما تنظیم می کند .

این در بهترین حالت خود سفارشی سازی خودکار است و ما قطعاً با بررسی آن این بررسی را آغاز می کنیم. اما این همه ماجرا نیست ، گوگل چیزهای جدید دیگری را نیز در این نسخه قرار داده است. انیمیشن ها به گونه ای طراحی شده اند که احساس روان تری داشته باشند ، حرکت روی صفحه نرم تر شده است ، یک داشبورد جدید حریم خصوصی وجود دارد ، نشانگرهایی برای دسترسی برنامه ها به میکروفون یا دوربین ، قابلیت اشتراک گذاری تنها اطلاعات موقعیت مکانی ، پشتیبانی از پیمایش تصاویر ، ابزارک های مکالمه جدید و البته سایه اعلان مجدداً طراحی شده است ؛ این در حال حاضر یک الگوی رفتاری است زیرا در هر نسخه جدید Android رخ می دهد .

بررسی اندروید 12

ویژگی‌های اندروید 12 در یک نگاه :

 • سیستم تم بندی خودکار بر اساس تصویر زمینه انتخابی شما
 • ابزارک جدید در Pixel Launcher با ابزارک های جدید برای برنامه های گوگل
 • طراحی مجدد تنظیمات سریع با کنترل های یکپارچه خانه هوشمند
 • صفحه قفل جدید و ظاهر همیشه روشن
 • جستجوی جهانی از طریق تلفن در کشوی برنامه
 • تنظیم صفحه نمایش کم نور ، بهبود تصویر در تصویر و چرخش خودکار
 • پشتیبانی از پیمایش اسکرین شات ها
 • بهبود عملکرد
 • داشبورد جدید حریم خصوصی ، شاخص های استفاده از دوربین و میکروفون

توجه داشته باشید که همه ویژگی های جدیدی که ما در این بررسی در مورد آن صحبت می کنیم ، در حال حاضر فقط برای پیکسل های گوگل در دسترس است و مانند همیشه ، بقیه سازندگان دستگاه های Android در صورت استفاده از همه آنها یا یک زیر مجموعه کوچک (یا هر چیزی در بین آنها) به عهده خودشان هستند . این همیشه وضعیت بروزرسانی های اندروید بوده است ، و ما آن را در معرض دید عموم قرار می دهیم تا انتظارات غیر واقعی نداشته باشید .

طبق معمول ، از پوسته های اندرویدی که نزدیک به سهام هستند انتظار داشته باشید که در نهایت اکثر این ویژگی ها را در خود جای دهند ، در حالی که ویژگی های سنگین که با آنچه گوگل انجام می دهد فاصله زیادی دارد ، کمترین احتمال را برای کاربران دارد. با این اوصاف ، به نظر تئوریک پیشرفت های زیرپوش باید برای همه وجود داشته باشد ، پس از آنکه به روزرسانی های اندروید 12 به صورت دسته جمعی شروع به کار کرد .

بررسی اندروید 12 : تم‌های خودکار ، متریالی که شما طراحی می کنید

تم ها مدتهاست که جزء جدایی ناپذیر اکثر پوسته های اندرویدی هستند ، اما با این وجود همه آنها رویکرد یکسانی را در پیش گرفته اند ، که اساساً دارای یک فروشگاه موضوعی است که به توسعه دهندگان تم اجازه می دهد تا مطالب خود را در آنجا ارسال کنند و کاربران تلفن نیز بارگیری و نصب کنند . اگر عاشق پیمایش در لیست های بی پایان امکانات هستید ، همه چیز عالی است و می توانید لذت ببرید ؛ اما آیا نمی خواهید تم های خود را سفارشی سازی کنید ؟

این دقیقاً همان چیزی است که گوگل با اندروید 12 ارائه می دهد . این سیستم از استخراج رنگ برای تعیین رنگ قالب و مکمل در کاغذ دیواری فعلی شما استفاده می کند و سپس از آنها (به همراه دیگر رنگ های منطبق) برای جادویی یک تم سفارشی به صورت جادویی استفاده می کند . این به طور کامل پالت رنگ در سراسر سیستم ، ویجت ها و همه چیزهایی است که کل سیستم عامل را تغییر می دهد: سایه اعلانات ، صفحه قفل ، کنترل صدا ، ویجت ها ، راه انداز ، منوی تنظیمات – همه آنها تغییر می کنند .

بررسی اندروید 12 : تم‌های خودکار ، متریالی که شما طراحی می کنید

این واقعا یک ایده بی نظیر است ، اما ایده ای که بدون شک به پردازش زیادی در پشت صحنه نیاز دارد تا همه چیز را در عملکرد یکسان جلوه دهد . گوگل نام Material You را برای زبان طراحی جدید خود انتخاب کرده است .

متریال دیزاین سالها پیش توسط گوگل به اندروید معرفی شد و از آن زمان تاکنون چندین بار تکرار شده است . با Material You تمرکز بر ، سفارشی سازی آسان خودکار است که در بالا توضیح داده شد . اما مطمئناً ، این همه ماجرا نیست ، گوگل فونت ها ، جعبه ها ، موارد منو و موارد مشابه را به طرز ظریفی دوباره طراحی کرده است تا ظاهر مدرن تری داشته باشند . اگر بخواهیم بی انصاف نباشیم باید بگوییم که اندروید 12 تا به امروز بهترین نسخه اندروید است .

تنظیم دستی

شما می توانید همه چیز را به صورت دستی تغییر دهید. در واقع ، یک قسمت کامل در تنظیمات به نام Wallpaper & style وجود دارد که تنها برای این منظور است . در اینجا می توانید تصویر زمینه را تغییر دهید ، و اگر آن دکمه را فشار دهید ، با رابط برنامه Google Wallpapers ، که کاملاً در تنظیمات ادغام شده است ، برخورد خواهید کرد . این مجموعه دارای دسته بندی هایی است که می توانید از بین آنها انتخاب کنید ، هر کدام دارای کاغذ دیواری های زیادی در داخل خود هستند ، اما هنگام مرور دسته ای نیز می توانید روی نماد در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید ؛ این باعث می شود گوشی به طور خودکار به حالت جدیدی تغییر کند .

پیش فرض برای رنگها “رنگ های کاغذ دیواری” است که همان کاری را که در بالا توضیح دادیم انجام می دهد ، اما شما همچنین می توانید بصورت دستی از بین چهار رنگ اصلی یکی را انتخاب کنید . رنگی که انتخاب می کنید اصلی ترین رنگ در تم جدید ایجاد شده خواهد بود . رنگ های کاغذ دیواری می توانند فقط یک گزینه پالت در زیر آن داشته باشند ، یا به هر حال بسته به تصویر زمینه ، حداکثر تا چهار گزینه وجود دارد . اولین مورد در سمت چپ گزینه ای است که به طور خودکار اعمال می شود ، اما اگر گزینه های بیشتری در اختیار دارید ، می توانید فوراً بدون وارد شدن به بخش “رنگهای اساسی” ، از اینجا فوراً به یک پالت رنگ جدید بروید .

سرانجام ، در این بخش ، تنظیمات Themed icons را دارید که برچسب آن هنوز در حالت بتا است . از این برچسب اینگونه استناد می شود که بر اساس موضوع فعلی شما آیکون های برنامه سفارشی ایجاد می شوند . در حال حاضر ، اگر از “نمادهای موضوعی” استفاده می کنید ، آنچه را که روی قلع می نویسد دریافت می کنید ، اما فقط برای زیر مجموعه ای از نمادهای برنامه شما. در حال حاضر ، به نظر می رسد که فقط برنامه های گوگل از استفاده می کنند .

بررسی اندروید 12 : تم‌های خودکار ، متریالی که شما طراحی می کنید

همه آنها دارای رنگهای یکسان هستند . این امر ظاهر بسیار عجیب و غریبی به همراه دارد مگر اینکه شما به اندازه کافی خوش شانس باشید که فقط از برنامه هایی با نمادهای با این مضمون استفاده کنید .

البته ، هنوز “تم تیره” وجود دارد ؛ این با سیستم تم خودکار کار می کند و پس زمینه را بر اساس انتخاب شما تاریک یا روشن می کند . این تنظیم به طور گیج کننده ای در کمتر از سه مکان مختلف در تنظیمات یافت می شود : کاغذدیواری و سبک ، صفحه نمایش و دسترسی . در حالی که در Wallpapers & style ، فقط می توانید آن را روشن یا خاموش کنید ، در دو نقطه دیگر ، می توانید آن را نیز برنامه ریزی کنید .

برنامه های موضوعی

طرح زمینه خودکار در اندروید 12 فراتر از بخشهایی از سیستم مانند سایه اعلانات و تنظیمات و موارد دیگر است . برنامه های گوگل به آرامی به روز می شوند تا تم های خودکار را در خود جای دهند ، که بسته به برنامه کم و بیش ظریف هستند .

این بدیهی است که ظاهر بسیار سازگاری در سیستم عامل و Google Apps ایجاد می کند ، و این مطمئناً قابل ستایش است ، اما این استراتژی یک اثر جانبی جالب دارد و آن این است که برنامه های شخص ثالث اکنون کمی بی سر و صدا به نظر می رسند .

توسعه دهندگان برنامه می توانند به تم خودکار متصل شوند تا پالت رنگ مورد استفاده را استخراج کرده و آن را در برنامه های خود اعمال کنند . در حالی که گوگل قطعاً نحوه عملکرد این برنامه را در لیستی رو به رشد از برنامه های خود نشان می دهد ، ما فکر می کنیم حداقل چند هفته (یا ماه) طول می کشد تا بتوانید همه برنامه های خود را به صورت جادویی تغییر دهید .

وقتی صحبت از برنامه های خود گوگل می شود ، همه چیز بسیار سازگار به نظر می رسد و این فقط مربوط به این نیست که برنامه ها رنگ های یکسانی را مانند تصویر سیستم از تصویر زمینه دریافت کنند . Material You نیز تکامل زبان طراحی کلی این شرکت است که اکنون به اوج بلوغ جدیدی رسیده است .

بدیهی است که برخی از برنامه ها در ظاهر بیشتر از سایر برنامه ها تغییر خواهند کرد . و حتی اگر مجموعه گوگل را بر روی گوشی ای اجرا می کنید که Pixel با اندروید 12 نیست ، همچنان پیشرفت های ظریف طراحی را از تم جدید Material You مشاهده خواهید کرد ؛ فقط بدون مطابقت رنگ .

بررسی اندروید 12 : تم‌های خودکار ، متریالی که شما طراحی می کنید

دکمه حرکت شناور دیگر گرد نیست ، در حال حاضر شکل دایره ای تری به خود گرفته است و رنگ ملایمی در اطراف آن برجسته شده است . این امر در مورد دکمه های نوار پایین نیز صدق می کند ، آنها دیگر نشان نمی دهند که در کدام قسمت قرار دارید و نماد آنها رنگ دیگری دارد . در عوض ، نماد پر شده و توسط یک بیضی رنگی احاطه شده است . بیضی ها ، مستطیل های جدید هستند . در واقع : در جیمیل ، این شکل دکمه توسعه یافته ایجاد شده است .

ویجت ها (ابزارک ها)

ابزارک ها همچنین می توانند از طرح زمینه خودکار سود ببرند و دوباره این ابزارهای برنامه های Google هستند که در خط مقدم قرار دارند . Widgets API برای اندروید 12 بهبود یافته است ، به این معنی که اکنون می توانید بطور خودکار با چک باکس ها و دکمه های رادیویی و سوئیچ ها در یک ویجت تعامل داشته باشید ، این امر باید تجربه را یکپارچه تر کند .

انتخاب کننده ابزارک ، پیش نمایش های پاسخگو را برای ویجت هایی با اندازه های مختلف ارائه می دهد . API جدید از رنگ آمیزی پویا با اتصال به موتور زمینه ی Material You پشتیبانی می کند و به ویجت ها اجازه می دهد تا با تصویر زمینه سازگار شوند .

بررسی اندروید 12 : تم‌های خودکار ، متریالی که شما طراحی می کنید

گوگل مجموعه ای از ویجت ها را با متریال You به دنبال برنامه های مختلف خود ایجاد کرده و به روز کرده است و همه آنها از طراحی جدید قابل توجهی برخوردار هستند ، و البته سفارشی سازی خودکار رنگ ؛ البته همه آنها گوشه های گرد نیز دارند .

طراحی مجدد تنظیمات سریع و سایه اعلانات

شاید شگفت انگیزتر این باشد که این بار کاشی های تنظیمات سریع نیز تغییر کرده اند. Google Pay و Home Controls هم اکنون در اینجا زندگی می کنند ، زیرا از منوی Power به طرز گیج کننده ای منتقل شده اند . به هر حال ، این موارد فقط در سال گذشته در اندروید 11 به منوی Power اضافه شدند و در آن زمان یک ویژگی بزرگ جدید بودند ، و اکنون از آنجا به صفحه تنظیمات سریع رفته اند . کاری که اکنون می توانید با فشار طولانی مدت دکمه روشن / خاموش انجام دهید (اگرچه خوشبختانه این گزینه در حالت انتخاب است ، بنابراین اگر این تنظیم را تغییر ندهید ، به جای آن یک منوی قدیمی ساده Power دریافت خواهید کرد) .

کاشی های تنظیمات سریع در حال حاضر عظیم هستند و در نتیجه ، تنها چهار مورد از آنها را هنگام اولین کشیدن روی سایه اعلانات مشاهده می کنید . این ممکن است طراحی زیبایی را ایجاد کند ، اما از نظر عملکردی قطعاً یک قدم عقب تر از حالت قبلی است . حتی هنگامی که صفحه تنظیمات سریع را با کشیدن مجدد به پایین به طور کامل گسترش می دهید ، فقط هشت کاشی را مشاهده می کنید ، که زیاد نیست . در نظر بگیرید که پس از اولین ضربه تند و شدید در برخی از پوسته های اندروید ، شش کاشی دریافت کرده اید .

طراحی مجدد تنظیمات سریع و سایه اعلانات

نکته جدید این است که کاشی Wi-Fi در حال حاضر برچسب اینترنت دارد و این کاشی اساساً تنظیمات Wi-Fi و داده تلفن همراه را در یک ، ترکیب می کند . از آنجا که کاشی ها اکنون بزرگ هستند ، جایی برای نمادی در سمت چپ متن وجود دارد که به شما می گوید به چه چیزی متصل هستید (وقتی شبکه کاغذ تنظیمات سریع را بیشتر گسترش می دهید ، نام شبکه Wi-Fi نشان داده می شود) . با ضربه زدن روی کاشی یک منوی اینترنت در پایین صفحه نمایش داده می شود ، جایی که می توانید به سرعت به یک شبکه Wi-Fi دیگر متصل شوید ، همچنین داده های تلفن همراه و Wi-Fi را روشن یا خاموش کنید .

طراحی مجدد تنظیمات سریع و سایه اعلانات

سایه اعلانات اکنون گوشه های متفاوتی دارد و دسته های اعلان به دلیل طراحی مجدد آسان تر قابل مشاهده هستند . علاوه بر این ، فرض کنید که مکالمه ای را به عنوان “اولویت” علامت گذاری کرده اید . در این صورت ، Pixel Launcher سوالی را باز می کند که از شما می پرسد آیا می خواهید ویجت مکالمه را برای آن مخاطب به صفحه اصلی خود اضافه کنید . همچنین ، برنامه ها اکنون می توانند تصاویر متحرک را در اعلان ها نشان دهند و هنگامی که از سایه اعلان پاسخ می دهید ، می توانند به شما اجازه ارسال تصاویر را بدهند .

صفحه قفل و نمایشگر همیشه روشن

صفحه قفل توسط فلسفه طراحی جدید گوگل نیز تغییر کرده است . تغییر اصلی این است که وقتی هیچ اعلانی ندارید یک ساعت بزرگ می بینید ، و وقتی اعلان ها منتظر شما هستند این ساعت کوچکتر می شود ؛ این یک حرکت ظریف است که به شما امکان می دهد وضعیت فعلی امور را بدانید .

این دوگانگی ساعت بزرگ یا کوچک به صفحه نمایش همیشه روشن نیز گسترش می یابد ، بنابراین هرگز در مورد اینکه آیا چیزی منتظر حضور شماست یا نه ، شک ندارید .

صفحه قفل و نمایشگر همیشه روشن

بیش از ساعت ، اطلاعات روز هفته ، تاریخ و همچنین شرایط آب و هوا و دما را دریافت می کنید . در پایین صفحه ، در مرکز ، ظرفیت باتری روی AOD قرار دارد . این به دلایلی در صفحه قفل ناپدید می شود (و به عنوان بخشی از نوار وضعیت در صفحه قفل نیز نشان داده نمی شود) .

بررسی اندروید 12 : پیکسل لانچر جستجوی روی دستگاه را در کشوی برنامه به دست می آورد

پیکسل لانچر یک عملکرد جستجوی جالب در کشوی برنامه دارد . این نوار جستجو ، دیگر فقط از طریق نام برنامه ها جستجو نمی کند ، بلکه علاوه بر این ، نتایج کلی دستگاه شما را نیز به شما ارائه می دهد ، بنابراین مخاطبین ، مکالمات ، راهنمایی ها ، ابزارک ها ، میانبرها و حتی تنظیمات را نشان می دهد . نه تنها این ، بلکه برای برخی از برنامه ها ، شما دسترسی سریع به زیر مجموعه ای از ویژگی های آنها دارید: دوربین را جستجو کنید و نه تنها می توانید به برنامه بروید ، بلکه سریعاً فیلم بگیرید یا سلفی بگیرید .

همه اینها به لطف API جدیدی به نام AppSearch کار می کند ، که یک کتابخانه روی دستگاه آفلاین است و توسعه دهندگان برنامه های شخص ثالث نیز می توانند از آن استفاده کنند . همچنین یک نوار “جستجو در گوگل” وجود دارد که می توانید در زیر همه موارد ظاهر شده روی آن ضربه بزنید ، اگر آنچه که واقعاً نیاز دارید در تلفن شما وجود نداشته باشد . این یک گسترش خوب از قابلیت جستجوی کشو برنامه است .

بررسی اندروید 12 : پیکسل لانچر جستجوی روی دستگاه را در کشوی برنامه به دست می آورد

بنابراین شاید راه حل کامل این باشد که آنچه این دو نوار جستجو انجام می دهند را یکپارچه کنید . به نظر می رسد این گزینه بسیار بهتری است ، زیرا نیاز به تفکر صفر از طرف کاربر دارد و در حالت ایده آل فقط کار کند . هیچ کدام از اینها به این معنا نیست که ما از نوار جستجوی روی دستگاه در کشوی برنامه راضی نیستیم – در واقع ، عملکرد آن بیشتر (و مفیدتر) از قبل است . فقط اگر در جستجوی گوگل یک قدم اضافی برنمی داشت می توانست کمی بهتر باشد .

پیوندها را به راحتی کپی کنید ، خواب زمستانی برنامه

در صفحه برنامه های اخیر ، هنگامی که تمرکز بر برنامه ای است که حاوی URL (آدرس) است ، بدیهی است که بهترین مثال برای این مورد Chrome یا مرورگر دیگری است ؛ یک دکمه کوچک در قسمت بالا سمت راست تصویر فوری برنامه دریافت خواهید کرد . با کلیک روی این دکمه می توانید آن URL را سریع کپی یا به اشتراک بگذارید ! اگر تصویر یا ویدئویی در نظر است ، همچنین می توانید روی آن ضربه بزنید تا به راحتی آن را نیز به اشتراک بگذارید .

خواب زمستانی برنامه یک ویژگی جدید است که کاملاً خود را توضیح می دهد . برنامه هایی را که چند ماه از آنها استفاده نکرده اید ، “خواب زمستانی” می کند تا از فضای ذخیره سازی کمتری استفاده کنند . وقتی آنها به این حالت می روند ، مجوزهای آنها نیز لغو می شود . می توانید یک برنامه را به صورت دستی در خواب زمستانی قرار دهید یا به سیستم اجازه دهید این کار را به طور خودکار پس از گذشت زمان کافی از آخرین باری که از برنامه استفاده کرده اید انجام دهد . با استفاده مجدد از آن می توانید یک برنامه را از خواب زمستانی خارج کنید . روش دیگر ، می توانید به تنظیمات بروید و خواب زمستانی را به صورت دستی خاموش یا روشن کنید .

صفحه نمایش بسیار کم نور ، چرخش خودکار جدید

اگر تا به حال سعی کرده اید از تلفن خود در شب در تاریکی کامل استفاده کنید و فکر کرده اید که صفحه نمایش حتی در کمترین تنظیمات روشنایی هنوز هم بسیار روشن است ، گوگل چیزی دارد که شما واقعاً دوست دارید . به آن Extra Dim می گویند. و این یک کاشی جدید تنظیمات سریع است که دقیقاً آنچه را که لازم است انجام می دهد. روی آن ضربه بزنید تا صفحه نمایش شما کم نورتر شود . دوباره ضربه بزنید تا همه چیز به حالت قبل برگردد. همچنین می توانید این را در تنظیمات Accessibility  نیز پیدا کنید .

صفحه نمایش بسیار کم نور ، چرخش خودکار جدید

اگر مدت طولانی روی کاشی فشار دهید ، یک نوار لغزنده با شدت قابل تنظیم و همچنین گزینه ای برای روشن نگه داشتن (یا عدم) تنظیم بعد از راه اندازی مجدد دستگاه دریافت می کنید . همچنین می توانید میانبرهای دکمه را برای آن فعال کنید و با فشردن و نگه داشتن هر دو کلید میزان صدا در صورت تمایل Extra Dim روشن و خاموش می شود . از نظر ما این یک ویژگی کاملا مفید است .

اندروید 12 رفتار جدیدی برای چرخش خودکار صفحه نمایش معرفی می کند . این دیگر یک روشن/خاموش ساده نیست که آیا صفحه باید بطور خودکار بچرخد . شما هم اکنون گزینه فعال کردن تشخیص چهره را دارید .

اگر این مورد را روشن کنید ، تلفن از دوربین جلویی برای بهبود دقت چرخش استفاده می کند ؛ مثال اصلی استفاده از آن این است که از تلفن در رختخواب استفاده می کنید و در کنار خود هستید . بدون این تنظیمات ، سیستم عامل فکر می کند که می خواهید صفحه به حالت افقی چرخانده شود ، اما با این تنظیم ، آن را به صورت عمودی همانطور که در واقع به آن نیاز دارید حفظ می کند .

به گفته شرکت ، تصاویر چهره شما که برای این ویژگی استفاده می شود هرگز ذخیره نمی شود و به گوگل ارسال نمی شود . اگر فکر می کنید قبلاً در مورد این موضوع شنیده اید ، اشتباه نمی کنید ، برخی از پوسته های اندروید مدتی است که عملکرد مشابهی دارند . این بار فقط در سیستم عامل گوگل ساخته شده است .

پیمایش اسکرین شات ، بهبود تصویر در تصویر

یکی دیگر از ویژگی هایی که اکثر پوسته های اندروید شخص ثالث سالها از آن برخوردار بودند و اندروید از آن محروم بود ، پشتیبانی از پیمایش اسکرین شات است . پس از چند شروع اشتباه در بتای قبلی ، این در نهایت بخشی از اندروید گوگل با اندروید 12 قرار گرفت . هنگامی که اسکرین شات می گیرید ، گزینه ‘Capture more’ در پایین ظاهر می شود. روی آن ضربه بزنید و می توانید میزان پنجره فعلی را که باید از صفحه نمایش گرفته شود انتخاب کنید .

پنجره تصویر در تصویر نیز دارای عملکردی بهتر است . حالا وقتی روی پنجره عکس در عکس ضربه می زنید ، کنترل ها را می بینید (قبلاً ، یک ضربه تنها پنجره را گسترش داده و کنترل ها را نشان می داد). اگر روی پنجره عکس در عکس دوبار ضربه بزنید ، بین اندازه فعلی و حداکثر اندازه عکس در عکس تغییر می کند (قبلا ، دوبار روی عکس در عکس سمت چپ ضربه میزدید ، شما را در حالت تمام صفحه قرار می داد ).

تغییر اندازه پنجره را می توان با کوچک کردن برای بزرگنمایی انجام داد و خروج از حالت تصویر در تصویر نیز دارای انیمیشن های روان تری است . در نهایت ، می توانید پنجره را با کشیدن آن به لبه چپ یا راست صفحه “ذخیره” کنید . برای باز کردن آن ، یا روی قسمت قابل مشاهده ضربه بزنید یا آن را بیرون بکشید .

باز شدن قفل ماشین

مانند اپل ، گوگل از شما می خواهد تا از تلفن خود برای باز کردن قفل ماشین خود استفاده کنید و برای این منظور ، با چندین سازنده گوشی های هوشمند و خودرو همکاری کرده تا یک استاندارد صنعتی ایجاد شود . این می تواند از طریق NFC کار کند ، در این صورت شما باید تلفن خود را به درب ماشین خود بزنید . متناوباً ، می تواند برای دستگاه هایی که دارای این ویژگی هستند از طریق UWB نیز کار کند و در این صورت حتی نیازی نیست تلفن خود را از جیب خود بیرون بیاورید تا قفل ماشین را باز کنید . هنگامی که یک کلید ماشین مجازی در اختیار دارید ، می توانید آن را با دوستان و اعضای خانواده (هنگامی که خودرو را به امانت گرفته اند) به اشتراک بگذارید. این باید ابتدا به خودروهای BMW برسد .

منوی قدرت ، تنظیمات دستیار گوگل

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، منوی قدرت دیگر مانند گذشته ، همه کنترل های دستگاه را در اختیار ندارد ، به صورتی که به تنظیمات سریع منتقل شده اند . بنابراین چیزی که برای شما باقی می ماند یک منوی قدرتمند است ، با چهار گزینه دایره ای که باید یکبار دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا در وسط صفحه گزینه های اضطراری ، قفل ، خاموش و راه اندازی مجدد ظاهر شوند . متناوبا ، می توانید آن را طوری تنظیم کنید که به جای آن «دستیار گوگل» با فشار طولانی ظاهر شود .

در Gesture Settings (تنظیمات اشاره) ، اکنون می توانید کشیدن از بالا به گوشه پایین را برای فراخوانی Google Assistant خاموش کنید ، که اگر در همه گزینه های مختلف برای تعامل با آن گیج شوید ، ممکن است مفید باشد . شاید برای گرفتن دستیار ، فشار طولانی را روی دکمه روشن / خاموش تنظیم کرده باشید . شاید به طور تصادفی چندین بار با این ضربه تند و شدید زدن دستیار را فرا خوانده اید ، در هر صورت ، اکنون می توانید از شر آن خلاص شوید .

ویژگی های بیشتر اندروید 12

با رفتن به تنظیمات درباره تلفن و چند بار ضربه زدن روی قسمت نسخه اندروید ، هنوز می توانید تخم مرغ سنتی عید پاک را در دسترس قرار دهید . امسال ، تخم مرغ عید پاک یک ویجت ساعت بزرگ آنالوگ در وسط صفحه است . اما ببینید ، این یک ویجت ساعت معمولی نیست و از یک طرح ویجت ساعت واقعی جدید تقلید می کند که می توانید از آن در صفحه اصلی خود استفاده کنید . اگر این نکته در مورد اهمیت Material You برای نسخه اندروید 12 از نظر گوگل اهمیتی ندارد ، ما نمی دانیم چه خواهد شد .

یک جادوگر راه اندازی مجدد برای پیکسل ها نیز وجود دارد که از اصول طراحی Material You استفاده می کند . هیچ چیز از نظر عملکرد تغییر نکرده است . فقط یک لایه رنگ جدید دریافت کرده است .

سرانجام ، طبق معمول ، ایموجی های جدیدی در این ساخت وجود دارد ، در واقع بیش از 1000 عدد از آنها به روز شده است .

بررسی اندروید 12 : معرفی قسمت های دیگر اندروید 12

ظاهر همه چیز نیست ؛ همه می دانند که گوگل شامل آن شده است . بنابراین ظاهر تنها چیزی نیست که در اندروید 12 تغییر می کند . این شرکت کارهای زیرپوش را انجام داده است تا زمان پردازنده مورد نیاز برای خدمات سیستم اصلی را تا 22 درصد کاهش دهد و استفاده از هسته های بزرگ توسط سرور سیستم را تا 15% کاهش دهد .

بررسی اندروید 12 : معرفی قسمت های دیگر اندروید 12

علاوه بر این ، انیمیشن ها را دوباره اصلاح کرده و باعث می شود عناصر در حال حرکت بر روی صفحه هموارتر به نظر برسند . ساعت قفل صفحه بر اساس اینکه آیا اعلان دارید یا خیر تغییر می کند و تعامل با سیستم عامل ساده شده است . همه اینها گفته می شود تا بدانید اندروید 12 از هر نسخه قبلی نرم تر و روان تر به نظر می رسد .

داشبورد حریم خصوصی

اندروید 12 می خواهد شما را متقاعد کند که از نظر حریم خصوصی بسیار مهم است و بنابراین از داشبورد جدید حریم  خصوصی در تنظیمات برخوردار است . هدف در اینجا این است که شما اطلاعات بیشتری در مورد برنامه هایی که به داده های شما دسترسی دارند داشته باشی و همچنین کنترل بیشتری داشته باشید تا بتوانید در مورد میزان دسترسی برنامه های داده خود انتخاب های آگاهانه انجام دهید .

داشبورد حریم خصوصی یک نمای واحد و یکپارچه در تنظیمات مجوزهای شما و دسترسی به داده ها ، تعداد دفعات و برنامه های مختلف است . اگر بخواهید می توانید به راحتی هر مجوزی را از اینجا لغو کنید . مجوزهای برجسته برای برنامه هایی است که به مکان ، دوربین و میکروفن شما دسترسی دارند ، اما لیستی از همه مجوزها در پشت یک دکمه در پایین پنهان شده است .

نشانگرهای استفاده از دوربین و میکروفون

وقتی از دوربین و میکروفون استفاده می کنید ، وقتی برنامه ای از این موارد استفاده می کند ، اندیکاتورهای بصری کمی در سمت راست نوار وضعیت خود دریافت می کنید . بنابراین می دانید چه زمانی به آنها نیز دسترسی فعال می شود ، نه فقط پس از این واقعیت ، بلکه از طریق داشبورد حریم خصوصی نیز می توانید همه چیز را ببینید .

نشانگرهای استفاده از دوربین و میکروفون

برخی از تنظیمات سریع به شما امکان می دهد دسترسی سریع به دوربین و میکروفون را برای همه برنامه ها از آن به بعد ، غیرفعال کنید .

موقعیت مکانی تقریبی

در مورد مکان ، می توانید انتخاب کنید که فقط مکان تقریبی خود را با برخی از برنامه ها به اشتراک بگذارید یا برنامه هایی که برای دسترسی به مکان دقیق (به عنوان مثال یک برنامه آب و هوا)  نیاز دارند . این انتخاب یک گزینه اضافی در پنجره بازشو مجوز مکان است که وقتی برنامه ای درخواست دسترسی به مکان را می کند ، مشاهده می کنید .

هسته محاسبات خصوصی

اندروید 12 دارای چیزی است که گوگل آن را محاسبه خصوصی (PCC) می نامد ، که هدف آن حفظ اطلاعات شما از چندین ویژگی مجهز به هوش مصنوعی مانند زیرنویس زنده ، در حال پخش و پاسخ هوشمند است .

هسته محاسبات خصوصی

PCC یک پارتیشن امن در سیستم عامل است ، مشابه آنهایی که برای ذخیره گذرواژه ها و داده های بیومتریک استفاده می شود . ویژگی های یادگیری ماشینی فوق فقط در آن پارتیشن کار می کند ، بدون تماس با اینترنت و حتی تعامل با سایر قسمت های سیستم عامل ، تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات حساس در مورد شما هرگز دستگاه شما را ترک نمی کند . حفاظت در PCC منبع باز است و بنابراین توسط اشخاص ثالثی که ممکن است بخواهند این کار را انجام دهند کاملاً قابل بازرسی است . بخش PCC در تنظیمات حریم خصوصی نیز به شما امکان می دهد پیشنهادات صفحه کلید و سایر ویژگی های یادگیری ماشین روی دستگاه را خاموش کنید .

هرچه برنامه ای به کلیپ بورد شما دسترسی پیدا کند ، با بهبود بخشیدن به حریم خصوصی ، یک پیام نان تست بازشو مشاهده خواهید کرد که به شما می گوید این اتفاقی است که افتاده است. اسکن بلوتوث اکنون می تواند بدون نیاز به مجوز مکان انجام شود .

سایر مواردی که بهبود یافته اند

مثل همیشه ، با نسخه جدید ، گوگل تلاش کرده است تا اندروید را نیز بهبود بخشد و زندگی توسعه دهندگان برنامه را آسان تر کند . به عنوان مثال ، اندروید 12 دارای API صفحه نمایش splash است که یک انیمیشن راه اندازی جدید را برای همه برنامه ها امکان پذیر می کند ، از جمله حرکت درون برنامه ای هنگام راه اندازی ، صفحه نمایش splash با نماد برنامه و انتقال به خود برنامه . این امر طراحی و عملکرد صفحه های splash را در سیستم عامل استاندارد می کند و توسعه دهندگان آزاد هستند که از API جدید برای مطابقت صفحه نمایش splash خود با صفحه گوگل استفاده کنند .

سایر مواردی که بهبود یافته اند

با شروع Android 12 ، گوگل استاندارد جدیدی به نام “کلاس عملکرد” ​​را معرفی کرد . هر کلاس چنین مجموعه ای از قابلیت های دستگاه را تعریف می کند که فراتر از نیازهای اولیه اندروید است. هر نسخه از اندروید دارای کلاس عملکرد مربوط به خود است و هر دستگاه اندروید باید کلاس مورد پشتیبانی خود را اعلام کند .

یک دستگاه می تواند بدون بروزرسانی کلاس عملکرد خود ، به نسخه جدیدتر اندروید ارتقا دهد ، حتی اگر شرایط کلاس عملکرد نسخه جدید را برآورده نکند . گوگل می خواهد این کلاس عملکرد راهی آسان برای گروه بندی دستگاه ها با یکدیگر بدون اتکا به نسخه خاص اندروید باشد . ما فرض می کنیم که این می تواند توسط توسعه دهندگان برنامه برای فعال/غیرفعال کردن ویژگی های خاص بر اساس کلاس عملکرد دستگاه استفاده شود .

نتیجه گیری

به روزرسانی های نسخه جدید سیستم عامل وجود دارد که بسیاری از موارد را تحت پوشش قرار می دهد ، مواردی وجود دارد که بسیاری از موارد کاربر را تغییر می دهد ، و سپس مواردی وجود دارد که اصلاً تغییر نمی کند . با این وجود ، اندروید 12 بسیار متفاوت است ، یکی از بزرگترین تعمیرات اساسی رابط کاربری را معرفی می کند و در عین حال ، بسیاری از ویژگی های کوچک و پیشرفت های جدید را اضافه می کند .

همه چیز خوب و عالی است ، اما تمرکز زیاد روی ظاهر به این معنی است که احتمال زیادی وجود دارد که صاحبان هر چیزی به جز پیکسل های گوگل هرگز بیشتر از آنچه اندروید 12 را عالی می کند ، نبینند … سامسونگ در حال حاضر اولین نسخه بتای پوسته One UI 4 خود را بر اساس اندروید 12 منتشر کرده است و تقریباً کاملاً شبیه One UI 3 است که بر اساس اندروید 11 به نظر می رسد . ما کاملاً انتظار داریم که این مورد برای سایر پوست های سنگین نیز صادق باشد و احتمالاً شرم آور است زیرا سیستم تم های خودکار بر اساس رنگ کاغذ دیواری یکی از ایده های ساده ای است که در عمل به طرز شگفت انگیزی خوب عمل می کند و تجربه کاربر را بهبود می بخشد .

سایر مواردی که بهبود یافته اند

اندروید 12 ، به روشی که در این بررسی به آن اشاره کردیم ، به زودی برای پیکسل هایی که گوگل هنوز از آنها پشتیبانی می کند در دسترس قرار می گیرد و از روز عرضه ، در پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو بعدی نیز یافت می شود . سایر سازندگان دستگاه های اندروید در هفته ها و ماه های آینده به روزرسانی های خود را منتشر خواهند کرد ، و در واقع ، برخی از آنها پیش از این نیز زمان عرضه به موقع را اعلام کرده اند ، اما طبق معمول ، اگر پیکسل ندارید ، ممکن است موارد زیادی را از دست بدهید ، اگر نه بسیاری از ویژگی هایی که ارائه کرده ایم .

اگر تلفن شما دارای پوست روشن تقریباً نزدیک به موجودی است ، پس فرض می کنیم که تقریباً می توانید همه ویژگی های جدید را دریافت کنید . موتورولا ، نوکیا ، به این نوع پوست ها فکر کنید . اگر Xiaomi/Redmi/Poco ، حتی Oppo یا OnePlus دارید (اکنون که OxygenOS به نظر می رسد به آرامی در حال خروج است) ، ممکن است هرگز شاهد تغییر رابط کاربری عظیم گوگل در عمل نباشید مگر اینکه برای خود پیکسل تهیه کنید .

اما پیکسل ها بسیار دور از همه جا هستند ، زیرا گوگل هنوز آنها را در بازارهای انگشت شماری می فروشد ، بنابراین برای اکثر مردم ، اندروید 12 تنها به عنوان یک نمایشگر دور از آنچه ممکن است عمل می کند .

منبع : GSMArena

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

12 دیدگاه

 1. دوستان لطفا راهنماییم کنید اندروید 12 هم اومده ولی من هنوزم که هنوزه اندروید گوشیم 10 هستش
  نمیدونمم دلیلش چیه لطفا لطفا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه
  گوشیم شیائومی note 8 هستش
  واقعا کلافه شدم
  نکنه مربوط میشه به تحریم و دیگه اپدیت برا گوشیم نیاد

  1. اتفاقا منم دارم کلافه میشم چرا گوشی منم دریافت نمیکنه این اپدیت رو ؟؟؟؟
   چرا چرا چراااااااااااااااااا

 2. کابوس بارگذاری جانبی!!!!!!!!؟ هر کسی میتونه فایل های apk را به راحتی نصب کنه . شما حتی نیازی به اپ استور ندارید

 3. OneUI به طور فزاینده ای جذاب تر میشه. به نظر می رسه زبان طراحی اندروید جدید توسط یک نوع 3 ساله از مهدکودک نزدیک ساخته شده . اونو دوست نداره ! طراحی ساده لزوماً نباید احمقانه به نظر برسه ، گوگل!

 4. خب پس بازم اندروید خام بهتر از رابط کاربری ها شد
  حداقل در ظاهربسیار زیباست به نظرم

 5. امیدوارم این بروزرسانی رو برا گوشی منم (LG G5) بدن که به احتمال زیاد میدن چون همین الانشم برا G3 اندروید ۱۱ اومده . من کلا خیلی کم با گوشی کار میکنم ولی اگه گوشیم تغییرات ظاهری داشته باشه بدم نمیاد 🙂

 6. بزرگوارا درود خواستم بدونم گوشی های هواوی هم این آپدیت اندروید 12 رو دریافت خواهد کرد یا نه ؟؟؟؟
  با تشکر

   1. چی میگی بابا
    چرا نباید دریافت کنه
    دلیل لطفا
    مگه میشه اپدیت نیاد براش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا