نقد و بررسیبررسی گوشیبررسی گوشی شیائومیویژه

بررسی دوربین شیائومی ردمی 9 تی | Redmi 9T

نقد و بررسی کیفیت دوربین گوشی شیائومی ردمی 9 تی : در ادامه مقالات بررسی موبایل ، اینبار قصد داریم به بررسی دوربین موبایل Xiaomi Redmi 9T بپردازیم . در ادامه مقاله بررسی دوربین شیائومی ردمی 9T با رایااستور همراه باشید . (پیش از هر چیز از شما دعوت می کنیم از مقاله بررسی شیائومی ردمی 9T بازدید نمایید ) .

خرید شیائومی ردمی 9T
خرید شیائومی ردمی 9T

گوشی موبایل شیائومی مدل redmi 9T M2010J19SG دو سیم‌ کارت ظرفیت 64 گیگابایت از سری گوشی‌های باکیفیت این برند است که …

همچنین از شما دعوت می کنیم از فیلم جعبه گشایی شیائومی ردمی 9 تی بازدید نمایید .

نقد و بررسی تخصصی دوربین های گوشی شیائومی ردمی 9T

دو گوشی Xiaomi Redmi 9T و Xiaomi Poco M3 از تنظیمات دوربین یکسانی برخوردار هستند فقط شیائومی ردمی 9 تی یک دوربین فوق عریض اضافه تر دارد . در پشت دستگاه یک دوربین 48 مگاپیکسلی اصلی با دیافراگم F/1.8 و اندازه سنسور 1/2.0 اینچ و یک دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسل با دیافراگم F/2.2 و اندازه سنسور 1/4.0 اینچ با زاویه دید 120 درجه  قرار گرفته است . همچنین دو دوربین 2 مگاپیکسل دیگر هم وجود دارد که فقط یکی از آنها قابل استفاده است . یکی از آنها دوربین ماکرو و دومی سنسور عمق برای سنجش عمق در عکسبرداری میباشد . در قسمت جلو نمایشگر از یک سنسور 8 مگاپیکسل با دیافراگم F/2.1 و اندازه 1/4.0 اینچ استفاده شده است .

بررسی کیفیت دوربین های گوشی شیائومی ردمی 9T :

در این بخش قصد داریم به بررسی جزئی و امکانات دوربین های چهارگانه ردمی 9 تی بپردازیم و بیشتر با آنها آشنا شویم ؛ با ما همراه باشید .

دوربین اصلی :


دوربین اصلی ردمی 9T شیائومی دارای کیفیت 48 مگاپیکسل با دیافراگم F/1.8 میباشد . در این دوربین از لنز واید 26 میلی متری استفاده شده است و دارای سنسوری به اندازه 1/2.0 اینچ میباشد . یکی از ویژگی های اصلی این دوربین ، قابلیت فوکوس خودکار با تشخیص فاز میباشد .

دوربین فوق عریض :


دوربین فوق عریض (UltraWide) شیائومی ردمی 9 تی ، دارای کیفیت 8 مگاپیکسل با دیافراگم f/2.2 میباشد . در این دوربین از لنز اولتراواید با پوشش 120 درجه استفاده شده است و دارای سنسوری به اندازه 1/4.0 اینچ میباشد . با این دوربین می توانید زاویه دید بیشتری را در قاب تصویر خود داشته باشید .

دوربین ماکرو :


دوربین سوم موجود در پشت تلفن شیائومی ردمی 9 تی ، دوربین ماکرو با کیفیت 2 مگاپیکسل و دیافراگم F/2.4 میباشد . در این دوربین از لنز ماکرو استفاده شده است و برای عکسبرداری ماکرو باید سوژه ثابت و در فاصله 2 تا 5 سانتی متری قرار داشته باشد .

دوربین عمق :


در پشت تلفن از یک دوربین عمق 2 مگاپیکسلی با دیافراگم F/2.4 استفاده شده است که وظیفه تشخیص عمق تصاویر را برعهده دارد .

دوربین سلفی :


دوربین سلفی به کار رفته در جلوی گوشی دارای کیفیت 8 مگاپیکسل با دیافراگم F/2.0 میباشد . در این دوربین از لنز 27 میلی متری واید استفاده شده است که دارای سنسوری به بزرگی 1/4.0 اینچ میباشد .

ویژگی های دوربین ها :


در پشت دستگاه و در کنار دوربین ها ، فلاش LED قرار گرفته است که می تواند در شرایط نوری کم ، به عکسبرداری کمک زیادی کند . با استفاده از دوربین های پشت دستگاه می توانید تصاویر پانوراما بصورت 180 درجه ثبت کنید و همچنین تصاویر را می توان با کیفیت HDR ذخیره نمود . تمام دوربین های پشت و جلو شیائومی ردمی 9T ، می توانند ویدئوهایی با کیفیت 1080 پیکسل با سرعت 30 فریم برثانیه ضبط کنند .

نقد و بررسی تخصصی دوربین های گوشی شیائومی ردمی 9T

در ادامه مقاله نقد و بررسی گوشی شیائومی ردمی 9T با ما در رایااستور همراه باشید .

بررسی برنامه دوربین شیائومی ردمی 9 تی :

برنامه دوربین یک برنامه ساده میباشد و مانند تمام برنامه های دوربین شیائومی عمل می کند . برای تغییر حالت در دوربین کافیست انگشت خود را روی دوربین به چپ و راست بکشید . تنظیمات اضافی برای هر دوربین در بالای منظره یاب قرار دارد .

بررسی عملکرد دوربین شیائومی ردمی 9T در یک نگاه :

اگر بخواهیم عملکرد دوربین شیائومی ردمی 9 تی را در یک نگاه مورد ارزیابی قرار دهیم ، باید بگوییم ، دوربین 9T در روز عملکرد بسیار خوبی دارد و دوربین های اصلی و فوق عریض تصاویر خوبی را ثبت می کنند . دوربین ماکرو نیز اگر سوژه ثابت باشد و شرایط نوری ایده آلی داشته باشد ، تصاویر خوبی ثبت می کند اما در شب کمی شرایط متفاوت است و کیفیت تصاویر افت می کنند . در ادامه نقد و بررسی دوربین شیائومی ردمی 9T با ما همراه باشید .

بررسی کیفیت دوربین های شیائومی ردمی 9T در نور روز :

دوربین اصلی


کیفیت عکسبرداری در نور روز دوربین اصلی شیائومی ردمی 9T با دوربین اصلی شیائومی Poco M3 یکسان میباشد چراکه هر دو از نرم افزار ، دوربین و چیپست یکسان استفاده می کنند . در کل عملکرد دوربین اصلی در روز بسیار خوب ارزیابی می شود . جزئیات و وضوح عکس های گرفته شده در روز با دوربین اصلی شیائومی Redmi 9T بسیار عالی هستند . البته رنگ ها زیادی گرم هستند و عکس را اندکی غیر طبیعی جلوه می دهند .

تغییر حالت دوربین به 48 مگاپیکسل اصلا مزیتی ندارند و جزئیات و وضوح در عکس های 12 مگاپیکسل بیشتر هستند .

دوربین فوق عریض


عکسبرداری با دوربین فوق عریض UltraWide در ابتدا شبیه به دوربین اصلی میباشد اما نباید انتظار کیفیت یکسان را داشته باشید . نویز در تصاویر بسیار زیاد است در حالی که وضوح و جزئیات بسیار کم هستند . رنگ ها ، کنتراست و تعادل رنگ سفید ، تقریبا مانند دوربین اصلی به نظر می رسد . از دوربین فوق عریض می توان برای ارسال عکس به شبکه های اجتماعی استفاده کرد .

از شما دعوت می کنیم از مقاله بهترین گوشی های هواوی از نظر دوربین بازدید نمایید .

 

بررسی کیفیت دوربین های شیائومی ردمی 9T در نور شب :

دوربین اصلی


اینکه انتظار داشته باشیم یک گوشی ارزان قیمت ، عکس های خوبی در شب بگیرد ، کمی سخت گیرانه است اما بیشتر عکس های شب ، دوربین شیائومی ردمی 9T برای  شبکه های اجتماعی مناسب هستند . در تصاویر شب ، رنگ ها شسته می شوند ، جزئیات وجود ندارد . اما تصاویر ثبت شده در شب از آنچه انتظار داشتیم ، بهتر هستند و هیچ مه آلودگی دیده نمی شود . فضاهای تاریک به سختی دیده می شوند و نورها برجسته می شوند .

دوربین اصلی با حالت شب


برای عکس برداری در حالت شب ، 2 ثانیه زمان میبرد اما با عکس های گرفته شده در حالت استاندارد اصلا قابل مقایسه نیستند . الگوریتم مهار نویز کاملا مناسب نیست زیرا گاهی اوقات جزئیات ریز را شستشو می دهد اما نویز را کنترل می کند ، رنگ ها زنده به نظر می رسند . حالت شب دوربین ، سایه ها و نورها را برجسته می کند و باعث می شود عکس ها به طرز محسوسی روشن تر شوند .

دوربین فوق عریض


متاسفانه تصاویر ثبت شده با دوربین فوق عریض شیائومی ردمی 9T از کیفیت خوبی برخوردار نیستند . تصاویر شب گرفته شده با دوربین فوق عریض ، نوردهی کمی دارند ، دامنه پویایی خوبی ندارند و جزئیاتی ارائه نمی دهند . عکس گرفته شده با دوربین UltraWide به کلی تار هستند .

بررسی کیفیت دوربین ماکرو شیائومی ردمی 9T 

عیب اصلی دوربین ماکرو شیائومی ردمی 9T به طور کلی به فقدان فوکوس خودکار و وضوح محدود 2 مگاپیکسل ختم می شود . فاکتورهای زیادی در زمان عکسبرداری ماکرو باید رعایت شوند تا یک عکس ماکرو خوب گرفته شود این فاکتور ها عبارتند از : شرایط نوری ایده آل ، ثابت بودن سوژه و رعایت کردن فاصله کانونی . تصاویر ثبت شده از وضوح ، جزئیات و رنگ خوبی برخوردار هستند اما عالی نیستند .

بررسی کیفیت دوربین عمق گوشی شیائومی ردمی 9T

چیزی که به نظر میرسد ، استفاده صحیح شیائومی ردمی 9T از دوربین عمق میباشد ؛ زیرا عکس های پرتره برای این بازه قیمت بسیار خوب هستند . سوژه در معرض دید خوبی قرار میگیرد در حالیکه جزئیات بسیاری را به تصویر می کشد . با افت نور ، تصاویر کم رنگ میشوند اما رنگ ها بسیار طبیعی هستند و این عالیست .

بررسی کیفیت دوربین سلفی گوشی شیائومی ردمی 9T

تصاویر سلفی گرفته شده ، کمی مات هستند و پوست سوژه را بیش از حد سفید می کنند . جزئیات در دوربین سلفی شیائومی Redmi 9T بسیار کم است . اگرچه در شرایط نوری ایده آل ، جزئیات بسیاری وجود دارد .

خرید شیائومی ردمی 9T
خرید شیائومی ردمی 9T

گوشی موبایل شیائومی مدل redmi 9T M2010J19SG دو سیم‌ کارت ظرفیت 64 گیگابایت از سری گوشی‌های باکیفیت این برند است که …

جمع بندی

ما در این مقاله به نقد و بررسی دوربین های گوشی شیائومی ردمی 9T پرداختیم و بدون هیچ طرفداری ، نقاط ضعف و قوت این گوشی هوشمند را بیان کردیم . دوربین های چهارگانه و سلفی شیائومی ردمی 9 تی ، در شرایط نور روز ، عملکرد خوبی دارند اما در شرایط نور کم ، همه آنها ، با افت کیفیت رو به رو می شوند و تنها می توان تا حدودی روی دوربین اصلی ، حساب باز کرد . اما نباید فراموش کرد که گوشی شیائومی ردمی 9T یک تلفن میان رده میباشد . امیدواریم مقاله بررسی دوربین شیائومی ردمی 9T برای شما مفید بوده باشد .

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

7 دیدگاه

 1. من سوالم اینه الان گوشی شیائومی ردمی 9t دوربین اصلیشو زده 48 مگاپیکسل آیا واقعیه ؟؟؟؟
  اگر واقعیه پس چرا مثلا آیفون 12 دوربینش 12 مگاپیکسله ؟؟؟؟؟
  ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. دوستان در قسمت جمع بندی به نکته خوبی اشاره شد این گوشی میانرده این برنده و نباید انتظار خیلی بالایی از گوشی ردمی 9t نباید داشت

 3. اون دسته از رفقایی که این گوشی رو دارن یا تجربه کار کردن باهاش رو دارن لطفا راهنمایی کنن
  آیا گوشی ردمی 9t گوشیه خوبیه از همه لحاظ یا نه ؟

  1. سلام بله من دارم این گوشی رو و نسبت به قیمت عالیه تو این رنج از لحاظ کارایی از هم رنجه قیمتی خودش تو باقی برندها بالاتره باقی برندها و هم داشتم تست کردم و این واقعا گوشی خوبیه

 4. نومنه عکس هایی که در بین متن بالا قرار گرفته شدن یعنی واقعا با دوربین های گوشی شیائومی ردمی 9T ؟
  اگر به این شکل باشه که عالیه دوربینش

 5. اگر بخوایم عملکرد دوربین شیائومی ردمی 9 تی رو بررسی کنیم در یک نگاه ، دوربین 9T در روز عملکرد خیلی خوب و مطلوبی داره . و همچنین دوربین ماکرو هم اگر سوژه ثابت باشه و شرایط نوری ایده آلی باشه ، تصاویر قابل قبولی ثبت میکنه ، اما دوربین 9t در شب شرایطش متفاوته و کیفیت عکس ها افت چشم گیری مکنن

 6. سلام
  عزیزم به دو چیز بستگی داره
  یک اینکه به سایز اولترا وایدد دوربین بستگی داره
  دوم اینکه اپل به خاطر متفاوت بودن سیستم عاملش با گوشی های دیگه هست که کیفیت دوربینش هم فرق میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا