نقد و بررسیویژه

بهترین گوشی های هواوی از نظر کیفیت دوربین – 8 مدل برتر

بهترین گوشی های هواوی از نظر کیفیت دوربین : یکی از قسمت های بسیار مهم که ما در بررسی گوشی بصورت تخصصی به آن میپردازیم ، دوربین دستگاه میباشد . با ظهور گوشی های هوشمند ، دیگر نیازی به دوربین عکاسی نیست چراکه گوشی های هوشمند از دوربین های چندگانه با کیفیت های بسیار بالا برخوردار هستند . هواوی یکی از برندهای بسیار موفق میباشد که تلفن های هوشمند بسیار خوبی از لحاظ دوربین را تولید می کند . اما به راستی یک گوشی هوشمند می تواند در حد یک دوربین عکاسی خوب عکس بگیرد ؟ در ادامه با مقاله بهترین گوشی های هواوی از نظر کیفیت دوربین با رایااستور همراه باشید .

بهترین گوشی های هواوی از نظر دوربین کدامند ؟

بهترین گوشی های هواوی از نظر کیفیت دوربین

برند هواوی ، گوشی های بسیاری را هر ساله در سری های مختلف روانه بازار می کند . تلفن های هوشمند هواوی به سه دسته اقتصادی ، میان رده و پرچمدار تقسیم می شوند که تلفن های با دوربین خوب در دسته های میان رده و پرچمدار قرار میگیرند . زمانی که صحبت از بهترین کیفیت عکسبرداری دوربین میباشد باید به سراغ سری P و Mate هواوی برویم چراکه بهترین لنز ها و سنسور ها در این سری به کار گرفته می شوند . هواوی از زمان حضور خود در بازار های جهانی همواره حرف های بسیاری در زمینه کیفیت عکسبرداری و فیلمبرداری داشته است که عمدتا آنها از خانواده P و Mate میباشند . در ادامه با تیم رایااستور همراه باشید تا به شما برترین دوربین های گوشی هواوی را معرفی کنیم .

بهترین گوشی های هواوی از نظر دوربین در سال 2021 :

 1. هواوی پی 30 پرو
 2. هواوی میت 20 پرو
 3. هواوی پی 30
 4. هواوی میت 40 پرو
 5. هواوی پی 40 پرو
 6. هواوی پی 40
 7. هواوی میت 30 پرو
 8. هواوی پی 40 پرو پلاس

لیست بهترین گوشی های هواوی در سال 2021 از لحاظ کیفیت دوربین 

در ادامه مقاله بطور مختصر به هر گوشی اشاره خواهیم کرد و نقاط ضعف و قوت آن را برای شما بیان خواهیم نمود .

1 – هواوی پی 30 پرو

Huawei P30 Pro با کیفیت دوربین عالی


گوشی هواوی پی 30 پرو | بهترین گوشی هواوی از نظر کیفیت دوربین در سال 2021

نوع نمایشگرOLED لمسی خازنی، 16 میلیون رنگ
سیستم‌عامل در زمان عرضه– اندروید 9.0 (پای)
– دارای سرویس‌های گوگل
– EMUI 9.1
دوربین پشتسه‌گانه: 40 مگاپیکسل و 20 مگاپیکسل فوق عریض و دوربین پریسکوپی 8 مگاپیکسل
– دوربین TOF 3D برای سنجش عمق

گوشی هواوی P30 Pro با دوربین چهارگانه عرضه می شود و بهترین کیفیت عکسبرداری و فیلمبرداری را برای شما به ارمغان می آورد . در این مدل از جدیدترین پیشرفت های Leica استفاده شده است . دوربین های پشت دارای سه دوربین برجسته میباشد و یک دوربین ToF میباشد که در کنار فلاش LED قرار گرفته است . دوربین اصلی دارای کیفیت 40 مگاپیکسل میباشد که دارای سنسور 1/1.7 اینچ با دیافراگم f/1.6 میباشد . دوربین اصلی از لرزشگیر اپتیکال تصویر ، فوکوس خودکار لیزری با تشخیص فاز پشتیبانی می کند . در زیر دوربین اصلی ، یک دوربین فوق عریض با کیفیت 20 مگاپیکسل قرار گرفته است که دارای لنز 16 میلی متری با اندازه سنسور 1/2.7 اینچ و دیافراگم f/2.2 میباشد این سنسور دارای فوکوس خودکار لیزری با تشخیص فاز میباشد که از حالت Super Macro Mode برای سوژه هایی در فواصل 2.5 سانتی متر بسیار عالی کار می کند و تصاویر ماکرو بسیار زیبایی را ثبت می کند همچنین حالت شب این لنز بهبود یافته است و با مکث 8 تا 9 ثانیه ای عکسبرداری می کند که منجر به ثبت تصاویر بهتر خواهد شد . دوربین سوم یک لنز تله فوتو میباشد که هواوی آن را تاج دوربین گوشی هواوی پی 30 پرو معرفی کرده است . در این دوربین از یک لنز پرایم 8 مگاپیکسلی استفاده شده است که بزرگتر شده است و هیچ آینه ای در جلوی آن وجود ندارد . این لنز دارای یک تثبیت کننده نوری نیز میباشد . لنز تله فوتو P30 Pro بزرگنمایی 10 برابری با با ترکیب بزرگنمایی  دیجیتالی و نوری ایجاد می کند که در حقیقت تا 50 برابر بزرگنمایی را فراهم می کند . دوربین چهارم یک لنز ToF میباشد که در کنار فلاش گوشی قرار گرفته است . این سنسور دو هدف اصلی ، سرعت بخشیدن به فوکوس خودکار و جایگزینی کمک لیزری را دنبال می کند .

2 – هواوی میت 20 پرو

قابلیت ثبت تصاویر ماکرو عالی با تمام دوربین های Huawei Mate 20 Pro


گوشی هواوی میت 20 پرو | بهترین گوشی هواوی از لحاظ کیفیت دوربین

نوع نمایشگرAMOLED لمسی خازنی, 16 میلیون رنگ
سیستم‌عامل در زمان عرضه– اندروید 9.0 (پای)
– دارای سرویس‌های گوگل
– EMUI 9.0
دوربین پشتسه گانه: 40 مگاپیکسل ، 20 مگاپیکسل و 8 مگاپیکسل + فلاش دوگانه‌ی LED

گوشی موبایل هواوی میت 20 پرو با دوربین سه گانه در کنار فلاش دوگانه LED در یک صفحه مربعی عرضه می شود . دوربین اصلی دارای کیفیت 40 مگاپیکسل با دیافراگم f/1.8 و لرزشگیر اپتیکال میباشد که تصاویر را بصورت 10 مگاپیکسل ذخیره می کند از این رو جزء بهترین گوشی های هواوی از نظر کیفیت دوربین محسوب می شود ، البته در صورت تمایل می توانید انتخاب کنید بصورت 40 مگاپیکسل ذخیره شوند که دچار کمی افت کیفیت می شوند . لنز فوق عریض Mate 20 Pro دارای کیفیت 20 مگاپیکسل با دیافراگم f/2.2 میباشد که از تثبیت کننده نوری نیز پشتیبانی می کند و در نهایت لنز تله فوتو میماند که دارای کیفیت 8 مگاپیکسل با دیافراگم f/2.4 میباشد . از ویژگی های کلی دوربین های میت 20 پرو می توان به لنزهای لایکا ، 3 برابر بزرگنمایی اپتیکال ، فوکوس خودکار لیزری با قابلیت تشخیص فاز و فلاش دو گانه LED اشاره نمود .

هواوی مدعی شده است که با تمام دوربین های میت 20 پرو هواوی می توان بهترین تصاویر ماکرو را ثبت کرد .

3 – هواوی پی 30

یکی دیگر از گوشی های هواوی با دوربین های قوی و با کیفیت


گوشی هواوی پی 30 | بهترین گوشی های هواوی از نظر کیفیت دوربین

نوع نمایشگرOLED لمسی خازنی, 16 میلیون رنگ
سیستم‌عامل در زمان عرضه– اندروید 9.0 (پای)
– دارای سرویس‌های گوگل
– EMUI 9.0
دوربین پشتسه گانه: 40 مگاپیکسل اصلی ، 16 مگاپیکسل فوق عریض و 8 مگاپیکسل تله فوتو

دوربین اصلی هواوی پی 30 بسیار مشابه دوربین P30 Pro طراحی شده است البته تفاوت هایی نیز دارند . در این دوربین سه گانه از دوربین 40 مگاپیکسل با فیلتر رنگی RYYB بجای RGGB استفاده شده است که به گفته هواوی ، رنگ زرد جایگزین شده با رنگ سبز ، 40 درصد بیشتر نور را جذب می کند که باعث کیفیت بهتر عکس های ضبط شده می شود . کیفیت دوربین با دوربین P30 Pro یکسان است و جزئیات بسیاری را نمایش می دهد ؛ رنگ های بسیار عالی به نظر میرسند و تصاویر ضبط شده با دوربین اصلی از دامنه پویایی بسیار خوبی برخوردار هستند ، تصاویر ضبط شده با دوربین اصلی ، حس عکاسی را منتقل می کنند . در ادامه دوربین فوق عریض 16 مگاپیکسل با دیافراگم f/2.2 را داریم که دارای سنسور 1/2.7 اینچ میباشد . تصاویر ضبط شده با دوربین فوق عریض به نسبت تصاویر دوربین اصلی از پانچ کمتری برخوردار هستند اما کیفیت بسیار مطلوبی دارند ولی دامنه پویایی تصاویر به پویایی ماژول اصلی نمی باشد ؛ در کل کیفیت تصاویر ضبط شده دوربین فوق عریض بسیار خوب است . دوربین گوشی هواوی P30 از یک حالت ماکرو نیز استفاده می کند که از دوربین فوق العاده استفاده می کند و برای سوژه های روشن ، بسیار خوب است . گوشی هواوی پی 30 از یک لنز تله فوتو 8 مگاپیکسلی هم بهره میبرد که دارای دیافراگم f/2.4 با اندازه سنسور 1/4 اینچ میباشد . این لنز فوتو قابلیت بزرگنمایی 3 برابر اپتیکال را دارا میباشد و از فوکوس خودکار لیزری نیز پشتیبانی می کند . تصاویر ضبط شده با دوربین تله فوتو بسیار واضح و دقیق هستند و رنگ ها عالی تر از دوربین اصلی به نظر میرسند . در مناطق با کنتراست بالا کمی تیرگی وجود دارد و اینکه دامنه داینامیکی همانند دوربین اصلی نیست . حالت شب یکی از ویژگی های مهم دوربین گوشی هواوی P30 میباشد که چندین تصویر را ضبط می کند و همه آنها را در یک تصویر با 10 مگاپیکسل ذخیره می کند تا به بهترین کیفیت برسد . رنگ ها در حالت شب بسیار زنده هستند و تفاوت زیادی میان حالت شب و حالت عادی روز نیست . حالت شب کمک بسیار زیادی به صحنه های تاریک می کند و باعث بهبود منظره ها با نور متوسط می شود .

4 – هواوی میت 40 پرو

یکی از بهترین گوشی های هواوی از نظر کیفیت دوربین


گوشی هواوی میت 40 پرو | بهترین گوشی هواوی از لحاظ کیفیت دوربین

نوع نمایشگرOLED
سیستم‌عامل در زمان عرضه– اندروید 10
– فاقد سرویس‌های گوگل
– EMUI 11
دوربین پشتسه گانه: 50 مگاپیکسل اصلی ، 20 مگاپیکسل فوق عریض و 16 مگاپیکسل تله فوتو

حسگر TOF 3D

یکی از بهترین گوشی های هواوی از لحاظ کیفیت دوربین ، تلفن هواوی میت 40 پرو میباشد که دوربین چهارگانه استفاده می کند . سه دوربین برای عکاسی و یک سنسور عمق سنج . دوربین اصلی Mate 40 Pro دارای کیفیت 50 مگاپیکسل میباشد که دارای دیافراگم f/1.9 با اندازه سنسور 1/1.28 اینچ است که از حالت فوکوس خودکار با تشخیص چند جهته پشتیبانی می کند . تصاویر ضبط شده با دوربین اصلی بسیار عالی هستند و از دامنه پویایی بسیار خوبی برخوردار هستند . رنگ های تصاویر بسیار دلپذیر بوده و جزئیات بسیاری را نمایش می دهند همچنین تصاویر دارای بافت های تصادفی بسیار طبیعی هستند . تصاویر ضبط شده با دوربین اصلی هواوی میت 40 پرو دارای رنگ های اشباع شده هستند بدین صورت که آسمان آبی بصورت آسمان آبی عمیق تر به نظر می رسد . تصاویر بصورت پیش فرض 12 مگاپیکسل ذخیره می شوند که از جزئیات بیشتری برخوردار هستند . دوربین دومی که وجود دارد ، دوربین فوق عریض با کیفیت 20 مگاپیکسل میباشد که دارای دیافراگم f/1.8 میباشد و از حالت فوکوس خودکار با تشخیص فاز نیز پشتیبانی می کند . پوشش این دوربین بسیار گسترده نیست ولی جزئیات بسیار زیادی را نمایش می دهد و در تمام نقاط بجزء گوشه ها ، وضوح بسیار عالی است . دامنه پویایی تصاویر نیز بسیار خوب است و رنگ های بسیار واضح هستند . دوربین تله فوتو با کیفیت 12 مگاپیکسل را نباید فراموش کرد که از لنز تله فوتو پریسکوپی بهره میبرد و تا 5 برابر بزرگنمایی اپتیکال را به همراه دارد . این لنز علاوه بر پشتیبانی از فوکوس خودکار با تشخیص فاز ، از لرزشگیر اپتیکال تصاویر نیز پشتیبانی می کند ؛ تصاویر ضبط شده با دوربین تله فوتو بسیار عالی هستند و جزئیات بسیاری را به تصویر می کشند و از دامنه داینامیکی بسیار خوبی برخوردار میباشد . لنز چهارم یک سنسور ToF 3D میباشد که برای سنجش عمق مورد استفاده قرار میگیرد .

تصاویر ضبط شده در شب نیز از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است . تصاویر ضبط شده با دوربین اصلی در شب بسیار عالی به نظر می رسند و رنگ ها به خوبی اشباع شده اند و جزئیات بسیار عالی به چشم می آیند . لنز تله فوتو نیز در شب بسیار خوب کار می کند و تصاویری بسیار واضح و دقیق با دامنه پویایی بالا را ثبت می کند . اما دوربین فوق عریض اولتراوید به خوبی دو لنز قبل نیست ولی بد هم نیست ، لنز UltraWide گوشی هواوی میت 40 پرو به نسبت سایر رقبای خود ، تصاویر درخشانتری را ثبت می کند و کیفیت تصاویر این سنسور زیر بسیار مطلوب است .

5 – هواوی پی 40 پرو

Huawei P40 Pro دوربین های بسیار خوبی دارد اما نرم افزار آن مانع آن می شود


هواوی پی 40 پرو | بهترین گوشی های هواوی از لحاظ کیفیت دوربین

نوع نمایشگرOLED لمسی خازنی, 16 میلیون رنگ
سیستم‌عامل در زمان عرضه– اندروید 10.0
– فاقد سرویس‌های گوگل
– EMUI 10.1
دوربین پشتسه گانه: 50 مگاپیکسل اصلی ، 40 مگاپیکسل فوق عریض و 12 مگاپیکسل تله فوتو

سنسور ToF 3D

عضو پنجم لیست بهترین گوشی های هواوی از نظر کیفیت دوربین ، دستگاه Huawei P40 Pro میباشد . این مدل از دوربین چهارگانه بهره میبرد که سه دوربین برای عکاسی و یک سنسور برای سنجش عمق . دوربین اصلی گوشی دارای کیفیت 50 مگاپیکسل با دیافراگم f/1.9 میباشد که از فوکوس خودکار با تشخیص فاز و لرزشگیر اپتیکال تصویر پشتیبانی می کند . کیفیت تصاویر ثبت شده با این دوربین بسیار عالی میباشد ، جزئیات به خوبی به تصویر کشیده می شوند ، دامنه داینامیکی تصاویر فوق العاده استو رنگ ها بسیار زنده هستند . تصاویر بصورت پیشفرض در 12 مگاپیکسل ذخیره می شوند . کیفیت 50 مگاپیکسل به خوبی 12 مگاپیکسل نمی باشد . لنز فوق عریض دارای 40 مگاپیکسل کیفیت با دیافراگم f/1.8 میباشد که از فوکوس خودکار با تشخیص فاز پشتیبانی می کند . لنز اولتراوید به اندازه رقبا گسترده نیست اما جزئیات بسیار زیادی را نمایش می دهد و از دامنه پویایی بسیار خوبی برخوردار است . رنگ ها بسیار دقیق هستند و به جرأت می توان گفت که بهترین عکس های فوق عریض در بین گوشی های هوشمند میباشد . دوربین تله فوتو دارای یک لنز 12 مگاپیکسلی با دیافراگم f/3.4 و لنز پریسکوپ میباشد که از فوکوس خودکار با تشخیص فاز ، لرزشگیر اپتیکال تصویر و زوم اپتیکال 5 برابری پشتیبانی می کند . عکس های 5 برابر بزرگنمایی ، تصاویر درخشانی نیستند . تصاویر ذخیره شده با دوربین تله فوتو گوشی هواوی پی 40 پرو ، بسیار دقیق میباشند و از دامنه پویایی بسیار خوبی برخوردار هستند و وضوح بسیار مناسبی دارد . رنگ ها در دوربین تله فوتو خیلی دقیق نیستند و کمی در هم گره میخورند . البته بزرگنمایی 50 برابری هیربدی نیز در دسترس است . سنسور چهارم یک سنسور ToF 3D میباشد که بجای دوربین عمق عمل می کند و وظیفه سنجش عمق تصویر را به عهده دارد .
تصاویر ثبت شده در شب با دوربین اصلی Huawei P40 Pro جزء درجه یک ترین و بهترین کیفیت های تصاویر در شب میباشد . جزئیات در این دوربین بسیار زیاد است و نوردهی بسیار متعادل است و رنگ ها به خوبی نمایش داده می شوند و تصاویر از وضوح بسیار عالی برخوردار هستند . استفاده از حالت شب تنها مزیتی که دارد ، جزئیات بیشتری در سایه ها را نمایش می دهد و اگرنه هیچ برتری دیگری نسبت به دوربین اصلی در شب ندارد . تصاویر ثبت شده در شب با لنز فوق عریض نیز بسیار واضح و دقیق هستند که رنگ ها بسیار عالی کنار یکدیگر قرار گرفته اند . اما عکس گرفته شده با دوربین تله فوتو چیز دیگری است ، بهتراست بگوییم معجزه است . عکس برداری در شب با دوربین تله فوتو 8 ثانیه زمان میبرد که باعث روشن شدن کل تصویر و درنتیجه بهبود جزئیات می شود و رنگ ها را بهتر نمایش می دهد .

6 – هواوی پی 40

بهترین گوشی هواوی با بهترین کیفیت دوربین و بسیار خوش قیمت


گوشی هواوی پی 40 | بهترین گوشی هواوی از نظر کیفیت دوربین

 

نوع نمایشگرOLED لمسی خازنی, 16 میلیون رنگ
سیستم‌عامل در زمان عرضه– اندروید 10.0
– فاقد سرویس‌های گوگل
– EMUI 10
دوربین پشتسه گانه: 50 مگاپیکسل اصلی ، 16 مگاپیکسل فوق عریض و 8 مگاپیکسل تله فوتو

یکی از بهترین گوشی های هواوی از لحاظ کیفیت دوربین ، تلفن هواوی پی 40 میباشد . در این مدل از دوربین سه گانه استفاده می شود که همه آنها از لنز لایکا بهره مند هستند . دوربین اصلی دارای کیفیت 50 مگاپیکسل با دیافراگم f/1.9 میباشد که از فوکوس خودکار با تشخیص فاز پشتیبانی می کند . تصاویر این دوربین بصورت پیش فرض با کیفیت 12 مگاپیکسل ذخیره می شوند که از کیفیت فوق العاده ای برخوردار هستند و جزئیات بسیاری را نمایش می دهند . دامنه داینامیکی دوربین اصلی بسیار عالی میباشد و رنگ ها زنده به نظر میرسند . دوربین اصلی دارای یک حالت اختصاصی High-res میباشد که در کمتر از 1 ثانیه چندین عکس ذخیره می کند و از ترکیب آنها بهترین عکس با وضوح بالاتر و میدان دید کمی بیشتر از کیفیت 12 مگاپیکسل را در حالت 50 مگاپیکسل ارائه می دهد . متاسفانه دوربین اصلی در حالت وضوح کامل (50 مگاپیکسل) نمی تواند از کل ترفندهای نرم افزاری استفاده کند و از جزئیات و کیفیت خوبی برخوردار نیست . کیفیت 12 مگاپیکسل عالی است . دوربین فوق عریض با کیفیت 16 مگاپیکسل دارای کیفیت مطلوب میباشد . رنگ ها در تصاویر ثبت شده با دوربین اولتراوید بسیار خوب هستند و از کنتراست بالایی برخوردار میباشند . در مقابل دامنه داینامیکی بسیار خوب ، دوربین اولتراوید جزئیات بسیار کمی را نمایش می دهد . دوربین UltraWide هواوی پی 40 ، دارای حالت Super Macro میباشد که امکان تصویر برداری ماکرو برای دوربین اولترا وید را فراهم می کند . سوژه باید ساکن و فاصله 2 تا 3 سانتی متری باشد . دوربین 8 مگاپیکسل تله فوتو استفاده شده در Huawei P40 دارای دیافراگم f/2.4 میباشد که از فوکوس خودکار با تشخیص فاز ، لزرشگیر اپتیکال تصویر و زوم اپتیکال 3 برابری پشتیبانی می کند . در این دوربین امکان بزرگنمایی 10 برابر هیربدی و 3 تا 5 برابری نوری وجود دارد . تصاویر ذخیره شده با دوربین تله فوتو در روز بسیار واضح هستند و جزئیات بسیاری را نمایش می دهند . رنگ ها در تصاویر زنده به نظر می رسند و از کنتراست عالی برخوردارند . دامنه پویایی تصاویر زیر بسیار عالیست .

اگر کیفیت دوربین ها در شب را بخواهیم بررسی کنیم ، تصاویر ثبت شده در شب با دوربین اصلی از جزئیات بسیار خوبی برخوردارند و نوردهی متعادلی دارند . رنگ ها خوب تفکیک شده اند و تصاویر وضوه کافی را دارند . در تصاویر ثبت شده شب با دوربین اصلی ، شاهد اشباع رنگ هستیم آنهم به دلیل کمبود نور میباشد که البته زیاد از حد نیست . به دنبال یک گوشی هواوی با بهترین دوربین هستید ؟ تلفن هواوی P40 یک انتخاب بسیار عالیست  . نکته ای که وجود دارد ، حالت شب ضعیف در دوربین اصلی میباشد . حالت شب در دوربین اصلی ، از کیفیت به مراتب پایین تری به نسبت خود دوربین برخوردار است و عکس ها با حالت شب ، از جزئیات کافی برخوردار نیستند ؛ همچنین حالت شب ، نوردهی را تغییر نمی دهد و تاثیری ندارد و تاثیر منفی بر جزئیات دارد . استفاده از حالت شب برای دوربین اصلی اصلا توصیه نمی شود اما احتمالا در به روزرسانی ها این مشکل برطرف خواهد شد . عکاسی در شب با دوربین فوق عریض ، عالی نیست اما عکس هایی به مراتب بهتر از دوربین فوق عریض بیشتر پرچمداران ثبت می کند . تصاویر ثبت شده در شب دوربین اولتراوید ، تاریک هستند اما اگر از حالت شب استفاده کنید ، تصاویر بهتری می توانید شکار کنید . حالت شب در دوربین فوق عریض به سایه ها و آسمان کمک می کند تا جزئیات بیشتری مشخص باشد و همچنین باعث بهبود نوردهی در تصاویر می شود . تصاویر در حالت شب بصورت پیشفرض با کیفیت 12.5 مگاپیکسل ذخیره می شوند و برای اینکار باید 9 ثانیه صبر کنید تا عکس گرفته شود . استفاده از دوربین تله فوتو در شب عملا کارایی ندارد و تصاویر خوبی ثبت نمی کند تنها حالتی که می توانید در شب با دوربین تله فوتو تصویر برداری کنید ، این است که شرایط نوری ایده آل باشد .

7 – هواوی میت 30 پرو

بهترین گوشی هواوی از نظر کیفیت دوربین – وقتی عالی ، کافی نیست


گوشی هواوی میت 30 پرو بهترین گوشی هواوی از لحاظ بهترین کیفیت دوربین عکاسی

 

نوع نمایشگرOLED لمسی خازنی, 16 میلیون رنگ
سیستم‌عامل در زمان عرضه– اندروید 10
– فاقد سرویس‌های گوگل
– EMUI 11
دوربین پشتسه گانه: 40 مگاپیکسل اصلی ، 40 مگاپیکسل فوق عریض و 8 مگاپیکسل تله فوتو

عضو دیگر خانواده بهترین گوشی هواوی از نظر کیفیت دوربین ، تلفن هواوی میت 30 پرو میباشد . این گوشی هوشمند با دوربین سه گانه عرضه می شود که شامل یک دوربین اصلی 40 مگاپیکسلی با دیافراگم f/1.6 و اندازه سنسور 1/1.7 اینچ میباشد که از فوکوس خودکار با تشخیص فاز پشتیبانی می کند . تصاویر ثبت شده با دوربین اصلی بسیار واضح هستند و جزئیات بسیاری را نمایش می دهند . همچنین تصاویر گرفته شده بسیار طبیعی هستند و از دامنه داینامیکی بسیار خوبی برخوردار هستند ، تنها موردی که وجود دارد ، در نمایش بی روح رنگ ها به خصوص رنگ زرد میباشد . Huawei Mate 30 Pro دارای یک لنز 40 مگاپیکسلی فوق عریض میباشد که بهترین دوربین فوق عریضی است که تاکنون وجود داشته است . این لنز دارای دیافراگم f/1.8 و اندازه سنسور 1/1.54 اینچ میباشد که از فوکوس خودکار با تشخیص فاز پشتیبانی می کند . عکس گرفته شده با لنز فوق عریض ، جزئیات بسیار زیادی را نمایش می دهند و از دامنه پویایی بسیار عالی برخوردار هستند . در تصاویر نویز وجود دارد اما رنگ ها بسیار دلپذیر تر از دوربین اصلی هستند . این گوشی هوشمند هواوی دارای یک لنز تله فوتو 8 مگاپیکسلی میباشد که دارای دیافراگم f/2.4 با اندازه سنسور 1/4 اینچ میباشد . همچنین این لنز تله فوتو از فوکوس خودکار با تشخیص فاز ، لرزشگیر اپتیکال تصویر و 3 برابر زوم اپتیکال پشتیبانی می کند . رنگ های موجود در تصاویر گرفته شده با لنز تله فوتو بسیار زنده تر از دوربین اصلی میباشند . همچنین این لنز ، جزئیات بسیار زیادی را نمایش می دهد و از زوم به مراتب قدرتمند تری به نسبت رقبا خود برخوردار است .

اگر گوشی هواوی میت 30 پرو که ما بعنوان بهترین گوشی هواوی از نظر کیفیت دوربین انتخاب کرده ایم را در شب مورد آزمایش قرار دهیم به نتایج زیر خواهیم رسید . عکس های گرفته شده در شب با دوربین اصلی بسیار شفاف و تمیز هستند و از دامنه داینامیکی بسیار عالی برخوردارند تنها موردی که در تصاویر شب با دوربین اصلی وجود دارد ، تغییر رنگ قرمز میباشد . استفاده از حالت شب در دوربین اصلی با نمایش بیشتر جزئیات در سایه ها شده و تصاویر را با نشاط تر و زنده تر نمایش می دهد . دوربین فوق عریض در شب را باید بهترین دوربین در شب بنامیم چراکه بهترین تصاویر در نورکم را ثبت می کند . تصاویر ثبت شده در شب با دوربین فوق عریض از زاویه دید بسیار گسترده ای برخوردار هستند و جزئیات بسیاری را نمایش می دهند ؛ همچنین از دامنه داینامیکی بسیار خوبی برخوردار هستند که در کمتر دوربین های فوق عریضی مشاهده کرده ایم . استفاده از حالت شب در دوربین فوق عریض دارای معایب و مزایایی میباشد ، معایبی همچون برش دادن کناره های تصویر و نرم کردن تصاویر و مزیتی همچون نمایش دقیق رنگ ها . اما کار دوربین تله فوتو در شب اصلا خوب نیست و اگر حالت شب را نیز فعال کنید ، بازهم کمکی به لنز تله فوتو نخواهد کرد .

8 – هواوی پی 40 پرو پلاس

بهترین سیستم دوربین گوشی های هوشمند


گوشی هواوی P40 Pro Plus | بهترین گوشی هواوی از نظر کیفیت دوربین

 

نوع نمایشگرOLED لمسی خازنی, 16 میلیون رنگ
سیستم‌عامل در زمان عرضه– اندروید 10
– فاقد سرویس‌های گوگل
– EMUI 10
دوربین پشتسه گانه: 50 مگاپیکسل اصلی ، 40 مگاپیکسل فوق عریض و 8 مگاپیکسل تله فوتو ، 8 مگاپیکسل تله فوتو با لنز پریسکوپ
یکی از بهترین گوشی های هواوی از نظر دوربین ، بدون شک هواوی P40 Pro Plus میباشد . این مدل از دوربین چهارگانه استفاده می کند . دوربین اصلی با کیفیت 50 مگاپیکسل دارای دیافراگم f/1.9 میباشد که از لرزشگیر اپتیکال تصویر و فوکوس خودکار با تشخیص فاز پشتیبانی می کند . عکس های گرفته شده با دوربین اصلی دارای کیفیت بسیار عالی هستند و جزئیات بسیاری را نمایش می دهد . تصاویر از دامنه داینامیکی بسیار خوبی برخوردار هستند و رنگ ها بسیار زنده هستند و از وضوح بسیار خوبی برخوردارند . عکس های پرتره گرفته شده با دوربین اصلی به لطف سنسور ToF ، تاری بسیار خوبی دارند و سوژه به خوبی از تصویر جدا شده است . به جرأت می توان گفت که بهترین عکس های پرتره گرفته شده میباشد . گوشی هواوی پی 40 پرو پلاس ، از سه لنز فوق عریض 40 مگاپیکسل ، لنز 8 مگاپیکسل تله فوتو با لنز پریسکوپ و لنز 8 مگاپیکسل تله فوتو تشکیل شده است . همچنین یک سنسور ToF که وظیفه تشخیص عمق را به عهده دارد .
عکس های گرفته شده با دوربین اصلی در شب بسیار خیره کننده هستند و جزئیات بسیاری را نمایش می دهند . تصاویر ضبط شده با دوربین اصلی هواوی پی 40 پرو پلاس در شب از نوردهی متعادلی برخوردارند و رنگ های بسیار خوب نمایش داده می شوند و البته بسیار واضح . استفاده از حالت شب تنها مزیتی که دارد ، جزئیات بیشتری از سایه را نمایان می کند واگرنه هیچ مزیت دیگری ندارد . استفاده از حالت شب در دوربین تله فوتو بی نظیر است و باعث روشن شدن کل تصویر شده و جزئیات بسیاری را نمایش می دهد . اما استفاده از حالت شب در دوربین فوق عریض اصلا تاثیری ندارد و کیفیت تصاویر ضبط شده در شب دوربین فوق عریض بدون حالت شب بسیار عالیست و از وضوح بسیار بالایی برخوردار است .

جمع بندی

در این مقاله ما به شما 8 مورد از بهترین گوشی های هواوی از نظر کیفیت دوربین را معرفی کردیم . لازم است بدانید که هواوی یکی از بهترین برند های تولیدکننده گوشی های با دوربین قدرتمند میباشد که همواره حرف های بسیاری برای گفتن داشته است . شاید هم اکنون اصلی ترین مشکل گوشی های هواوی ، تحریم این شرکت و عدم استفاده از سرویس های گوگل پلی باشد که کاربران را کمی محدود کند اما اگر به دنبال بهترین کیفیت دوربین هستید حتما یکی از این موارد را انتخاب کنید . امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد .

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

5 دیدگاه

 1. به نظر من دوربین گوشی هواوی پی ۴۰ پرو پلاس نسبت به بقیه بهتره چون من رفیقم این گوشی رو داره و به شدت از دوربینش راضیه

 2. میخوام بدونم که الان دوربین گوشی پی 40 پرو پلاس رو زدن 40 50 مگاپیکسل آیا واقعیه ؟؟؟؟

 3. گوشی p40 pro plus علاوه بر کیفت عالیه دوربینش ظاهر بسیار شکیلی داره که انسان رو محو زیبایی خودش مینه
  واقعا بدون اغراق میگم عاشق این گوشی شدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا