اخبار فناوریاخبار موبایل

اپل بیشتر دستگاه های خود را در طول تعطیلات سال 2020 می فروشد

0
اپل بیشتر دستگاه های خود را در طول تعطیلات سال 2020 می فروشد

گزارش فروش سه ماهه تلفن های هوشمند : TrendForce تجزیه و تحلیل سه ماهه خود از بازار تلفن های هوشمند را ارسال کرده است . به گفته تحلیلگران ، اپل در دوره سه ماهه 77.6 میلیون دستگاه فروخته است و قبل از سامسونگ بعنوان پرفروش ترین تولید کننده شناخته شده است . در ادامه با اخبار فناوری در رایااستور همراه باشید .

پیج جدید ما را در اینستاگرام دنبال کنید

به گزارش GSMArena ، اوپو و شیائومی در رده های سوم و چهارم قرار دارند و پس از آنها هواوی در رده پنجم و ViVo در رده ششم قرار گرفته است . در بازه زمانی ماه اکتبر تا دسامبر در سال 2020 ، در بازار 364 میلیون دستگاه به فروش رفته است که 307 میلیون آنها متعلق به 6 رده اول بوده است یعنی 84% از کل فروش بازار .

TrendForce اظهار داشته است که اپل به لطف معرفی مدل های 5G و اتخاذ یک استراتژی قیمت تهاجمی ، یک فصل تعطیلات قوی داشته است . از بین تمام مدل های به فروش رفته اپل ، 90% فروش مربوط به سری آیفون 12 بوده است و انتظار می رود این روند با قدرت ادامه یابد . در کل 77.6 میلیون دستگاه فروخته شده اپل ، 54 میلیون آنها از سری 12 بوده است .

سامسونگ به توجه به تاخیر اپل در عرضه سری 12 در سه ماهه چهارم سال 2020 ، شاهد کاهش به 67 میلیون دستگاه بوده است و این یعنی فروش آن در سه ماهه آخر متمرکز شده است . با این حال غول کره ای در سه ماه اول سال 2021 به لطف سری S21 ، فروش خود را به 62 میلیون نفر رسانده است ، به رده اول باز میگردد .

شرکت های شیائومی ، اوپو و ویوو ، از جمله شرکت هایی هستند که از مشکلات هواوی بیشتری سود را بردند . انتظار می رود این تولیدکنندگان با فروش 50 میلیون ، 47 میلیون و 31.5 میلیون در سه ماهه چهارم سال 2020 ، روند تهاجمی خود را حفظ کنند اما به دلیل کمبود در صنعت ریخته گری ، هر سه آنها سود زیادی نخواهند برد .

بیشتر بخوانید :   جلو افتادن آنر از اپل و شیائومی در چین

در نهایت شرکت هواوی در کل 34.5 دستگاه فروش داشته است که به نسبت فصل قبل ،21 درصد کاهش داشته است . احتمالا با کمیاب شدن اجزا جانبی ، این کاهش بیشتر شود مگر اینکه از جنگ اقتصادی آمریکا و چین به طریقی خارج شود . TrendForce پیش بینی کرده است که هواوی کاهش قابل توجهی خواهد داشت که بی شک بر روی فروش آن نیز تاثیر گذار خواهد بود .

 

از شما دعوت می کنیم از صفحه نقد و بررسی گوشی رایااستور بازدید کنید .

هانر 20 و ویو 20 به روزرسانی Magic UI 4.0 را بر پایه EMUI 11 دریافت می کنند

مقاله قبلی

انتشار اولین جزئیات پرچمدار جدید اسنپدراگون 888 نسخه 5G

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

نظرات بسته شده اند

بیشتر در اخبار فناوری