آموزش تعویض ،خرید و قیمت باتری اصلی آیفون 6 پلاس

باتری اصلی آیفون 6 پلاس

آموزش تعویض ،خرید و قیمت باتری اصلی آیفون 6 پلاس

در این مقاله قصد داریم بررسی مشخصات و لیست قیمت باتری اصلی آیفون 6 پلاس و فروشگاه های معتبر اینترنتی را خدمت شما معرفی کنیم . در ادامه با رایااستور مگ همراه باشید .

 

مشخصات باتری اصلی آیفون 6 پلاس 

باتری آیفون 6 پلاس از لیتیوم پلیمری ساخته شده است و دارای ظرفیت 2915 میلی آمپر بر ساعت می باشد . و دارای ولتاژ 3.8 ولت می باشد . بر روی باتری آیفون 6 پلاس تست هایی انجام شده است که در ادامه به طور دقیق آن ها را بررسی می کنیم .

باتری آیفون 6 پلاس در این تست حدود 24 ساعت در حالت مکالمه در شبکه 3G دوام می آورد . تست در حالت وب گردی 9 ساعت و در حالت پخش ویدئو به صورت مستمر 11 ساعت دوام می آورد ، که برای گوشی هایی با نمایشگر فول اچ دی بسیار خوب و قابل قبول می باشد .

چگونه بفهمیم باتری خراب شده و باید تعویض شود ؟ 

برای اینکه بتوانیم بفهمیم باتری گوشی خراب شده است یا نه ، دو راه وجود دارد . خالی شدن سریع باتری و شارژ شدن سریع باتری که غیر عادی می باشد یکی از نشانه ای خراب شدن باتری می باشد . اما راه دیگری که از طریق آن می توان تشخیص داد باتری خراب شده یا نه بازدید فیزیکی باتری می باشد که اگر پشت گوشی پلمپ نبود می توان پشت گوشی را باز کنید و باتری را بیرون بیاورید . اگر باتری تغییر ظاهری داشت مثل باد کردن باتری نشان دهنده خراب بودن باتری می باشد . در صورتی که توانستید به وسیله چشم برآمدگی روی باتری را تشخیص دهید می توانید باتری را روی یک سطح صاف بچرخانید در صورتی که چرخش آن نرمال و پیوسته نبود حاکی از خراب بودن آن دارد . اما در گوشی هایی که درب پشت آن ها پلمپ می باشد با مشاهده پشت گوشی و دیدن برآمدگی می توان متوجه خراب بودن باتری شد .

 آموزش تعویض باتری اصلی آیفون 6 پلاس 

برای اینکه بتوانیم تعویض باتری آیفون را شروع کنیم بهتر است شارژ باتری را به زیر 25 درصد برسانیم تا احتمال بروز مشکلاتی همچون آتش گرفتن و انفجار را کاهش یابد .

 

باتری اصلی آیفون 6 پلاس

1- گوشی آیفون 6 پلاس که می خواهیم باتری  آن را تعویض کنیم را خاموش کنید .

2- دو پیچ 3.6 میلیمتری لبه قاب گوشی را با پیچ گوشتی P2 باز کنید .

دو روش برای باز کردن و جدا کردن گوشی آیفون وجود دارد . روش اول استفاده از ابزاری به نام قاب کش و روش دوم استفاده از وسیله ای به اسم ساکشن اپ می باشد که هر دو روش را در ادامه آموزش توضیح خواهیم داد .

3-در صورت داشتن قاب کش دستگیره قاب کش را جمع کنید تا مکنده های قاب کش از هم فاصله بگیرند . یکی از مکنده های قاب کش را روی نممایشگر و مکنده دیگر را بر روی درب پشت گوشی قرار دهید . دستگیره قاب کش را باز کنید تا کاپ ها بر روی نمایشگر و درب گوشی بچسپد . با یک دست بدنه آیفون را نگه داشته و با دست دیگر قاب کش را جمع کنید تا قاب گوشی کاملا باز شود .

در صورت نداشت قاب کش می توانید از ساکشن استفاد کنید . برای استفاده از ساکشن آیفون تعمیری را روی میز قرار دهید . ساکشن را محکم بر روی نمایشگر گوشی نصب کنید و با انگشت یکی از دستهایتان گیره ساکشن را گرفته و با انتهای همانن دست بدنه گوشی را نگه دارید . با دست دیگرتان قاب باز کن را را گرفته و آ را روی لبه زیرین گوشی قرار دید و آ را به سمت پایین فشار دهید و به آرامی ساکشن کاپ را به بالا بکشید . نیروی کششی را تا جایی ادامه دهید که در لبه زیرین شکاف ایجاد شود . نوک قاب باز کن را در شکاف ایجاد شده قرار دهید . همزما با کشیدن ساکشن کاپ ، نوک قاب باز کن را در لبه های قاب آیفون 6 پلاس حرکت دهید تا گیره های اطراف قاب گوشی باز شود .

4- سپس گوشی را روی میز کار قرار دهید و درب جوی آن را به صورت کتابی از لبه زیرین باز کنید و در حالت 90 درجه قرار دهید و آن را به وسیله کش به یک وسیطه دیگر ی که بتواند نقش تکیه گاه را ایفا کند مانند عکس زیر وصل کنید .

 

6- بعد از باز کردن و ثابت کردن درب جلویی گوشی باید پیچ ای براکت کانکتوری باتری که یک پیچ 2.3 ملیمتری و یک پیچ 3.1 میلیمتری می باشد را باز کنید .

باتری اصلی آیفون 6 پلاس

7- سپس براکت کانکتور باطری آیفون 6 پلاس را مانند عکس زیر از درب پشت گوشی جدا کنید .

باتری اصلی آیفون 6 پلاس

9- با استفاده از قاب باز کن کانکتور باطری آیفون 6 پلاس را از روی برد گوشی جدا کنید . در حین جداسازی کانکتور مراقب باشید به سوکت روی برد آن آسیبی وارد نشود .

باتری اصلی آیفون 6 پلاس

10- مرحله بعدی باز کردن پیچ های براکت گوشه درب پشت می باشد که دارای سه پیچ 1.2 میلیمتری ، یک پیچ 1.5 میلیمتری و یک پیچ 2.9 میلیمتری می باشد . فقط این نکته را باید مد نظر قرار داد که در هنگام بستن پیچ های براکت حتما پیچ ها در جاهای خود قرار دهید در غیر این صورت ممکن است به برد و قطعات سخت افزاری گوشی آسیب وارد شود .

باتری اصلی آیفون 6 پلاس

11- بعد از باز کردن پیچ های براکت گوشه بالایی سمت راست و بالای درب پشت آیفون براکت را با استفاده از پنس بردارید .

باتری اصلی آیفون 6 پلاس

12- سپس با استفاده از قاب باز کن به ترتیب کانکتور های دکمه هوم  ، دروبین سلفی ، صفحه نمایش ، کانکتور دیجیتایزر را از روی برد جداکنید .

13- از آن جایی که هدف تعویض باتری آیفون 6 پلاس است و باتری این گوشی بر روی درب پشت آن قرار دارد ، دیگر با درب جلوی آیفون کاری نخواهیم داشت پس برای این که به درب جلوی گوشی آسیب نرسد بهتر است آن را کاملا از هم جدا کنید .

باتری اصلی آیفون 6 پلاس

15- بعد از جدا کردن درب جلویی آیفون با نوک پنس لبه اولین چسپ نگهدارند باتری که در لبه سمت راست آن واقع شده است را باز نمایید .

باتری اصلی آیفون 6 پلاس

16- سپس لبه اولین چسپ نگهدارنده باتری را گرفته و آن را با نیروی یک نواخت و با زاوبه 50 درجه به سمت بیرون بکشید . کشیدن را تا جایی ادامه دهید که احساس کنید مقاومت چسپ افزایش پیدا کرده است . وقتی احساس کردید مقاومت چسپ افزایش یافته به آرامی آن را به سمت گوشه باتری هدایت کنید . هدایت چسپ به سمت گوشه باتری را ادامه هید و آن را کاملا به لبه سمت راست باتری هدایت کنید و کشیدن را تا جایی ادامه دهید که چسپ کاملا از زیر باتری جدا شود .

  • در هنگام کشیدن چسپ مراقب باشید که چسپ با لبه باتری و درب پشت گوشی آیفون 6 پلاس برخورد نداشته باشد . چرا که این امر باعث پارگی چسپ می شود .

17- نوبت به باز کرد چسپ دوم می رسد که در سمت چپ واقع شده است آن را هم مثل چسپ اول با پنس باز کنید و چسپ را با زاویه 50 درجه و نیروی یک نواخت به سمت عقب بکشید و کشیدن چسپ به صورت مستقیم را تا جایی ادامه دهید که حس کنید مقاومت آن افزایش یافته است . زمانی که احساس کردید مقاومت چسپ افزایش پیدا کرده آن را به آرامی به سمت چپ باتری دایت کنید و آن را با نیروی یک نواخت بکشید تا کاملا از زیر باطری آیفون 6 پلاس جدا شود .

باتری اصلی آیفون 6 پلاس

18- نوبت به جداسازی سومین چسپ می رسد که در قسمت وسط قرار دارد . آن را هم با پنس از روی آن جدا کنید و به آرامی به سمت بالا بکشید تا قسمت کوچکی از چسپ آزاد شود . سپس چسپ را با نیروی یک نواخت و در زاویه 50 درجه به سمت عقب بکشید و کشیدن را تا جایی ادامه دهید که چسپ کاملا از زیر باطری آیفون 6 پلاس جدا شود .سپس با وسیله ای مثل سشوار یا آی اوپنر برای مدت یک دقیقه به پشت قاب آیفون پلاس تعمیری گرمای ملایمی اعمال کنید .

 

 

19- بلند کردن باتری از روی درب پشت گوشی آیفون به وسیله یک قاب باز کن کارتی به این طریق که کارت را از سمت چپ در زیر باتری اصلی آیفون 6 پلاس تعمیری فرو ببرید و سعی کنید آن را از روی درب پشت گوشی بلند نمایید . اما باید این نکته را رعایت کرد که قاب باز کن کارتی یا هر ابزار دیگر را از سمت راست به زیر باتری آیفون 6 پلاس تعمیری فرو نبرید ، چرا که ممکن است به قطعات سخت افزاری گوشی و برد آن آسیب وارد شود .

باتری اصلی آیفون 6 پلاس

20- مرحله آخر تعویض باتری می باشد که باید باتری را درب پشت خارج کنید .

باتری اصلی آیفون 6 پلاس

21- بعد از اینکه باتری را جدا کردید باتری جدید را جایگزین می کنید و مراحلی که برای باز کردن انجام دادید را دقیق و به ترتیب انجام دهید .

لیست فروشگاههای معتبر و قیمت باتری اصلی آیفون 6 پلاس 

فروشگاه آنلاین ماکروتل

ماکروتل یکی از فروشگا های اینترنتی معتبر می باشد که محصولات آن به صورت اورجینال می باشد و دارای سابقه چند ساله در عرضه لوازم دیجیتال  می باشد .

نام محصولباطری آیفون 6 پلاس Apple iPhone 6 Plus
قیمت خرید330.000 تومان
پکدارد ، تست شده ب همراه چسپ مخصوص زیر باتری
گارانتی3 ماه گارانتی تعویض ماکروتل
اعتبار سایتمعتبر
لینک خرید سایت خرید سریع باتری از سایت ماکروتل

سایت فروشگاه اینترنتی باطری

مشخصات و قیمت باتری اصلی آیفون 6 پلاس در سایت باتری به صورت مختصر در جدول زیر به صورت مختصر بیان شده است .

نام محصولباطری ایفون پلاس Iphone 6 Plus
قیمت خرید149.000 تومان
پکدارد
گارانتی6 ماه
اعتبار سایتمعتبر
لینک خرید سایتخرید سریع باتری از سایت باطری 

فروشگاه اینترنتی رایااستور

مشخصات و قیمت باتری اصلی آیفون 6 پلاس به همراه لینک خرید سایت در جدول زیر به صورت مختصر قرار گرفته است . فروشگاه اینترنتی رایااستور همچنین دارای تخفیف های فوق العاده ای مانند تخفیف لحظه ای و کد تخفیف می باشد که می تواند برای کاربران جذاب باشد . سه ماه باتری های خود را گارانتی می کند و دارای 48 گارانتی بازگشت وجه می باشد که در صورت نارضایتی می توانید محصول را عودت داده در این حالت فروشگاه اینترنتی رایااستور وجه پرداختی شما را تا 48 ساعت آینده به حساب شما واریز می کند . از نکات فوق العاده فروشگاه آنلاین رایا استور مرجوعی 4 ماهه می باشد .

نام محصولباتری گوشی آیفون 6 پلاس اورجینال با ظرفیت 2915mA
قیمت خرید129.000 تومان
پکدارد
گارانتی3 ماهه رایا استور به همراه تخفیفات لحظه ای و کد تخفیف
اعتبار سایتمعتبر
لینک خرید سایتخرید سریع باتری از سایت رایااستور 

فروشگاه آنلاین رایا استور چه مزیتی نسبت به سایر فروشگاه های آنلاین دارد ؟

در فروشگاه آنلاین تمامی کارمندان در تلاش هستند تا بتوانند مشتری ها را برای بهترین خرید خود راهنمایی کنند . تمامی فروشگاه های آنلاین قصد دارند تا محصول خود را به مشتری بفروشند و کسب درآمد کنند . اما در رایا استور این قضیه فرق میکند و مدیریت و کارمندان در تلاش هستند تا به کاربران بهترین خدمات و راهنمایی ها را ارائه دهند . رایا استور قصد دارد تا بهترین تجربه خرید را برای کاربران خود به ارمغان بیاورد و در این راستا سعی میکند تا مشتری را به سمت بهترین فروشگاه هدایت کند حتی اگر آن فروشگاه ، فروشگاه آنلاین رایا استور نباشد . شما در رایا استور با بهترین فروشگاه های آنلاین و محصولات آشنا خواهید شد .

مزیت دومی که ما در رایا استور به آن میبالیم ، حس مسئولیت پذیری کارمندان میباشد که تمامی کارمندان رایا استور با شعار ” ما در برابر مشتری مسئولیم ” به فعالیت خود ادامه میدهند و بدون هیچگونه چشم داشتی به سوالات کاربران پاسخ می دهند تا بتوانند آنها را با بهترین خدمات به بهترین محصول برسانند .

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها