طراحی پیکسل 4 توسط گوگل فاش شد !

تصویر رسمی گوگل از پیکسل 4

طراحی پیکسل 4 توسط گوگل فاش شد !

طراحی پیکسل 4 فاش شد

طراحی پیکسل 4 فاش شددر شب گذشته ، کمپانی گوگل در اکانت رسمی گوگل در توییتر ، دست به اقدام عجیب و غیر منتظره ای زد که تعجب بسیاری از کاربران را به همراه داشت . در این اقدام بی سابقه ، گوگل تصویری از گوشی پیکسل 4 متشر کرد . اگرچه فقط یک تصویر از پنل پشت گوشی منتشر شده است اما باز هم می توان درباره بسیاری از موضوعات درمورد طراحی پیکسل 4 صحبت کرد . بعنوان مثال می توان گفت این نخستین گوشی پیکسلی است که از دوربین دوگانه استفاده کرده است . در ادامه موضوع به بررسی مختصر و مفیدی که از عکس منتشر شده می توان به دست آورد ، صحبت خواهیم کرد .

دوربین دوگانه

اجازه بدین برای شروع به اولین و مهم ترین مشخصه یعنی دوربین دوگانه بپردازیم . گوگل در سال های اخیر علی رغم ترندهای روز ، برای گوشی های پیکسل خود فقط از یک دوربین واحد بهره برده است که البته باید بگوییم توانسته تنایج خیلی خوبی هم با این دوربین واحد کسب کند . اما با توجه به اینکه تمامی برند ها گوشی های رده بالا خود را با دوربین های دوگانه و سه گانه روانه بازار می کنند ، گوگل نیز تصمیم گرفته است تا گوشی پیسکل 4 خودش رو با دوربین دوگانه وارد بازار کند . شاید یکی از دلایل این باشد که فاصله کانونی را نمی توان صرفا از طریق بخش های نرم افزاری شبیه سازی کرد .

تصویر رسمی گوگل از پیکسل 4
تصویر رسمی گوگل از پیکسل 4

با این حال نمی دانیم که گوگل چه نرم افزار ویا سخت افزاری و چه برنامه ای برای دوربین ثانویه در Pixel 4 دارد . اپل برای گوشی های آیفون خود از دوربین ثانویه تله فوتو بهره برده است . در این دوربین برای کاربران امکان زوم و حالت پرتره فراهم آورده است . اخیرا بسیاری از شرکت ها ، از قبیل سامسونگ برای گوشی های رده بالا خودشان روی به دوربین های اولترا واید آورده اند که امکان ثبت وسیع تری از مناظر را برای کاربران به ارمغان می آورند .

با همه این تفاسیر باید ببینیم که گوگل برای دوربین ثانویه گوشی Pixel 4 خود از چه نرم افزار هایی استفاده کرده است . تا قبل از این گوگل موفق شده بود تا امکانات جالبی در زمینه واقعیت مجازی به دوربین های تک لنزی خود اضافه کند ، در ضمن این شرکت در گذشته با پروژه تانگو( نهایتا تعطیل شد) نشان داده است که قادر است امکانات قابل توجهی را در زمینه دوربین های چندگانه وواقعیت مجازی را به کاربران ارائه دهد .

حتما بخوانید   اولین دوربین چرخشی دنیا در سامسونگ گلکسی A8

سنسور سوم دوربین پیکسل 4

سنسور سوم پیکسل 4
سنسور سوم پیکسل 4

اگر روی عکسی که گوگل منتشر کرده است کلیک کنید ، در قسمت زیری دوربین ها یک سنسور مرموز حضور دارد که هیچ کس از ماهیت این سنسور آگاه نیست . برای مثال ، گوشی هواوی P30 پرو از سنسور Tof در پشت گوشی خود بهره میبرد . کار این سنسور در گوشی هواوی پی 30 پرو ، محاسبه زمان رفت و برگشت پالس های نوری است که قادر است تصویر دقیق تری از محیط اطراف را به ارمغان بیاورد و یا اینکه حالت پرتره را با دقت بسیار بیشتری ارائه کند . به همین دلیل شاید این سنسور در Pixel 4 نیز همین کارایی را داشته باشد و یا اینکه شاید عملکرد دیگری داشته باشد که باید تا زمان رونمایی منتظر بمانیم .

فلش دوگانه

همانند سایر گوشی های پیسکل ، پیکسل 4 هم از قابلیت فلش دوگانه بهره میبرد . در گوشه این برآمدگی ها یک نقطه بسیار کوچک وجود دارد که به احتمال زیاد میکروفون میباشد . قبلا هم در کنار این گوشی شاهد اضافه شدن میکروفون و سیستم فوکوس لیزری بوده ایم . البته باید توجه داشت احتمال اینکه این فوکوس لیزری باشد بسیار کم است چرا که قبلا گوگل از دو سنسور برای این کار استفاده می کرد ولی این بار شاهد این نقطه بسیار کوچک هستیم .

نبود حسگر اثر انگشت در پنل پشتی پیکسل 4

در این رابطه شایعات بسیار زیادی درست شده بود که اکنون می توانیم با قطعیت بگوییم که گوشی پیکسل 4 اولین گوشی گوگل است که از حسگر اثر انگشت در پنل پشتی بهره نبرده است . درباره استفاده از حسگر اثر انگشت در پیکسل 4 شایعات بسیار زیادی وجود دارد ، برخی ها معتقد هستند که گوگل روی به حسگر اثر انگشت در زیر نمایشگر آورده است و برخی دیگر معتقد هستند که مانند آیفون از قابلیت تشخیص چهره پشتیبانی می کند .

حتما بخوانید   فلش 16 گیگ Sandisk - خرید ارزان فلش 16 گیگ سن دیسک
فقدان حسگر اثر انگشت در پیکسل 4
فقدان حسگر اثر انگشت در پیکسل 4

دکمه پاور با رنگی متضاد

این بار یک تغییر کوچک ولی بسیار جالب در گوشی پیکسل . در طی دو سال گذشته ، گوگل برای گوشی های پیکسل خود ، به غیر از رنگ سیاه برای دکمه پاور از رگ های دیگری نیز استفاده کرده است . برای مثال گوشی پیکسل صورتی با دکمه پاور نارنجی رنگ . اما برای پیکسل هایی که بدنه مشکی داشته اند ، دکمه پاور هم مشکی بوده است اما امسال با این تغییر کوچک ، پیکسل 4 ظاهری جذاب تر به خود گرفته است .

طراحی بسیار متفاوت در پنل پشتی پیکسل 4

گوگل برای سه سری گذشته مدل پیکسل خود ، تقریبا از طراحی یکسانی استفاده کرده است برای مثال بخش براقی در بالای پنل پشتی و یک بخش مات بزرگتر در پایین پنل پشتی تمام توجهات را به خود جلب می کرد . اما در پیکسل 4 خبری از طراحی های گذشته نیست . هنوز معلوم نیست که در ساخت پنل پشتی از مواد شفاف و مات استفاده شده باشد اما چیزی که می توانیم از روی عکس منتشر شده بگوییم این است که بجز برآمدگی دوربین ، بقیه پنل پشتی از بافت یکسانی برخوردار است . در همین راستا می توانیم به آیفون 2019 اشاره کنیم که قرار است از بدنه یکپارچه و برآمدگی بزرگی برای دوربین استفاده کند بنابراین از این رو می توانیم بگوییم که پیکسل 4 و آیفون 2019 شبیه به هم هستند .

ویژگی های قابل انتظار

ویژگی های قابل انتظار
ویژگی های قابل انتظار

در رابطه با سایر بخش های گوشی Pixel 4 نمی توانیم با قاطعیت اظهار نظر کنیم . اما در هر صورت ، می توانیم انتظار بهره گیری از اسنپ دراگون 855 و ارتقا حافظه و رم را داشته باشیم . علاوه بر همه این ها همیشه مسخصه های نرم افزاری خصوصا نرم افزار های دوربین ، نقطه قوت گوشی های پیکسل بوده است و ما این بار هم انتظار داریم تا گوگل در زمینه هم رشد بسیار خوبی داشته باشد .

منبع : DigiKala Mag

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها