5 فرق اساسی بین باتری اصلی و تقلبی سامسونگ

5 فرق اساسی بین باتری اصلی و تقلبی سامسونگ

در این مقاله قصد داریم تا شما را با 5 فرق اساسی بین باتری اصلی و تقلبی سامسونگ آشنا کنیم . گوشی های موبایل برای اینکه بتوانند به کاربر امکانات دهند باید از یک منبع شارژ استفاده کنند . بدین داشتن قابلیت جابجایی گوشی های موبایل آنها ملزم به داشتن و استفاده از باتری های میباشند .

آیا باتری گوشی هم طول عمر دارد ؟

در پاسخ به این سوال باید جواب داد ،بله . هر باتری بسته به توان و کارایی که دارد و البته میزان استفاده ای که کاربر از آن دارد ، عمر می کند و پس از اتمام مدت زمان کارایی باتری ، بایستی آن را تعویض کنیم .

از کجا بفهمیم عمر باتری گوشی تمام شده است ؟

راه های مختلفی برای فهمیدن این موضوع وجود دارد . شایع ترین دلیل برای اینکه بفهمیم ، عمر باتری گوشی ما به اتمام رسیده است ، خالی شدن سریع باتری و باد کردن باتری میباشد . یک باتری برای گوشی های هوشمند معمولا باید بین 24 تا 48 ساعت شارژ را نگه دارد و برای گوشی های معمولی این زمان تا 5 روزهم میرسد .

برای اینکه بفهمیم باتری باد کرده است یا نه ؟ کافی است که باتری را روی یک سطح صاف قرار دهید و بچرخانید ، در صورتی که باتری به راحتی چرخید مطمئن باشید که باتری گوشی شما خراب شده است . باتری سالم نباید بچرخد .

آیا باتری ها اصلی و تقلبی دارند ؟

در پاسخ به این سوال شما باید جواب دهیم ، بله . متاسفانه امروزه بازار پر شده است از باتری های تقلبی که از راندمان نامناسب آنها گرفته تا شعله ور شدنشان ، کاربر را با دغدغه تشخصی باتری اصلی و تقلبی مواجه می کنند . امروز در این مقاله قصد داریم تا به شما 5 فرق اساسی بین باتری اصلی و تقلبی سامسونگ رو آموزش بدیم .

مراحل تشخیص باتری اصلی و تقلبی :

مرحله اول : جعبه باتری را بررسی کنید

6 فرق اساسی بین باتری اصلی و تقلبی سامسونگ

جعبه های باتری اصلی دارای کیفیت ساخت بالا ، جهت نگهداری از باتری میباشند و همچنین رنگ حروف و کلمات نوشته شده هم روی باتری ، وضعیت نرمالی دارند .

مرحله دوم : تاریخ ساخت باتری را بررسی کنید

6 فرق اساسی بین باتری اصلی و تقلبی سامسونگ

تاریخ های درج شده روی بدنه باتری و جعبه را با هم مقایسه کنید . چرا که باید دارای تاریخ و ظاهری یکسان باشند . در صورت یکسان نبودن تاریخ خای روی بدنه و جعبه ، این باتری تقلبی است و از خرید آن صرفه نظر کنید .

مرحله سوم : بررسی دقیق بذنه و برچسب باتری

6 فرق اساسی بین باتری اصلی و تقلبی سامسونگ

موادی که در ساخت باتری های نا مرغوب بکار میرود با مواد ساخته شده در باتری های اصلی ، اصلا یکسان نیستند . غالبا بر چسب دور بدنه در قسمت های لبه ها دارای برآمدگی و شکاف هستند اما در باتری های اصلی اصلا شکافی دیده نمی شود و بر چسب به خوبی تا لبه ها کشیده شده است .

مرحله چهارم : نوشته های روی باتری را بررسی کنید .

6 فرق اساسی بین باتری اصلی و تقلبی سامسونگ

نوشته های روی باتری اصلی دارای فونت و رنگی ضخیم داشته و ظاهر خوبی دارند این در حالی است که باتری های غیر اصلی و تقلبی دارای فونت و رنگی نارک دارند و کیفیت زیادی ندارند .

مرحله 5 : زوایای انتهایی باتری را بررسی کنید

6 فرق اساسی بین باتری اصلی و تقلبی سامسونگ

در باتری های اصلی بخش انتهایی دارای ظاهری مرتب تر و تمیز تر میباشد .

باتری اصلی سامسونگ را از کجا بخریم ؟

حتما این سوال هم برای شما پیش اومده که باتری اصلی سامسونگ رو از کجا بخریم . همیشه سعی کنید از نمایندگی های سامسونگ و فروشگاه هایی معتبر خرید کنید که بتوانند در صورت بروز هرگونه مشکلی ، باتری را برای شما تعویض و یا پس بگیرند . رایا استور بهترین مرجع برای بررسی ، مقایسه و خرید آنلاین میباشد که شما می توانید باتری مورد نظر خودتون رو بدون داشتن دغدغه خرید کنید تا 6 ماه گارانتی بدون قید و شرط دریافت نمایید .

برای مشاهده باتری های اورجینال اینجا کلیک کنید .

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها